Artystyczne działania podczas otwarcia Ratusza

Dzięki solidnym przygotowaniom i działaniom artystycznym mieliśmy okazję współorganizować jakże ważną dla miasta imprezę kulturalną – otwarcie Zduńskowolskiego Centrum Integracji “Ratusz”.
Wydarzenie to odbyło się 25 października 2014 r. (sobota). Nasza szkoła wzbogaciła program artystyczny tego dnia różnorodnymi akcjami plastycznymi.
Przybywający do “Ratusza” goście mogli obejrzeć wystawy eksponowane we wnętrzach nowego obiektu i zapoznać się z efektami nauczania w pracowni rysunku i malarstwa – pracami studyjnymi postaci, martwych natur, kompozycjami wykonanymi w technice mozaiki artystycznej.
Prawdziwą atrakcją dla zwiedzających było tworzenie w technice malarskiej wielkoformatowego malowidła: “Wariacje na temat Ratusza”, podczas którego każdy mógł włączyć się w proces powstawania dzieła.
Dużym powodzeniem cieszyły się “Portrety okolicznościowe” wykonywane przez naszych uczniów w różnorodnych technikach rysunkowych, bezpośrednio z obserwacji modela.
Działania plastyczne doskonale korespondowały z występem zespołu Suzuki istniejącego w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Zduńskiej Woli, spektaklem teatralnym pt: “Memoria”, występem Miejskiej Orkiestry Dętej oraz muzyków: Andrzeja Wawrzyniaka i Zbigniewa Godlewskiego. Jednym z punktów imprezy była wystawa prac Bronisława Tomaszewskiego i Romana Tomaszewskiego – absolwenta naszego liceum.
Tego dnia odbyło również się uroczyste otwarcie z udziałem m.in. władz miasta i zaproszonych gości, projekcja filmu pt: “Bestia” oraz filmu “Bogowie”, mapping pt: “Historycznym rysem – do nowej odsłony”.

tekst – Marzena Sroczyńska-Gudajczyk
foto – Marzena Sroczyńska-Gudajczyk i Adam Gudajczyk

→ reportaż filmowy
→ zdunskawola24.pl
→ zdunskawola24.pl