DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Bezpieczeństwo w sieci staje się coraz większym wyzwaniem i ważnym tematem. Zdalne lekcje,  zdalna praca, wirtualne urzędy i sklepy – nasze życie przenosi się coraz bardziej do internetu i tym ważniejsze stają się wydarzenia, takie jak Dzień Bezpiecznego Internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu  obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz NASK, odpowiedzialne za realizację programu „Safer Internet” w Polsce. Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

W ramach Bezpiecznego Dnia Internetu uczniowie klasy IV pod okiem wychowawcy pani Justyny Trzcińskiej-Krauze przygotowali plakaty i hasła promujące bezpieczeństwo w sieci. Wychowawcy młodszych klas zaprezentowali je uczniom podczas zajęć wychowawczych.

Uczniowie klasy II i IIIA przygotowali formy graficzne dotyczące bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych. Opracowane przez młodzież projekty zostały zgłoszone jako szkolna inicjatywa do #DBI2022 czyli Dnia Bezpiecznego Internetu 2022.  Opiekę artystyczną i koordynację tej części sprawuje pan Marcin Grabia.

Tekst: Justyna Trzcińska – Krauze.

Autorki prac:

Alicja Motylska – klasa 2

Julia Jarzyńska – klasa 2

Marcelina Kolasiewicz – klasa 2

Karina Janczak – klasa 2

Martyna Łapeta – klasa 2

Oleksandra Nazarenko – klasa 2

Natalia Wieczorek – klasa 2

Jagoda Czarnek – klasa 3A

Marta Pelikan – klasa 3A

Justyna Płatek – klasa 3A

Karolina Gołębiowska – klasa 4

Wiktoria Myszkowska – klasa 4