Dzień Dziecka z “plastykiem”

Przyjemnie jest oglądać uśmiechnięte twarze dzieciaków i osób, które dzisiaj spędzały czas wspólnie z nami – Liceum Plastycznym.

A to wszystko za sprawą pełnego zaangażowania “plastyka”…otóż z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, nasze trochę już “większe dzieci” włączyły się w kilka różnych akcji artystycznych na terenie Zduńskiej Woli i Sieradza.

Jedna z grup pod opieką pani Iwony Niedźwieckiej prowadziła warsztaty rzeźbiarsko-ceramiczne dla dzieciaków z Zespołu Szkół Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Zduńskiej Woli. Młodzież z radością lepiła różne formy z gliny pod czujnym okiem naszej młodzieży i nauczycielki.

 

Druga grupa artystycznie zaszalała w Markecie Carrefour w Sieradzu, z którym od kilku lat z sukcesami współpracujemy. Tam mamy m.in. swoją otwartą dla zainteresowanych galerię prac.
Dziś jednak nasze uśmiechnięte dziewczyny, wywoływały jeszcze większy uśmiech dzieciaków, malując im twarze w wybrane przez nie wzory.
Byli piraci, księżniczki, motylki czy biedronki. Dodatkowo wykonaliśmy z dziećmi kilka rysunków kredą na parkingu przy markecie. Wspólna integracja to świetna zabawa dla najmłodszych.
Każdy z uczestników otrzymywał na koniec coś słodkiego, baloniki i kilka przydatnych gadgetów jak chociażby odblaskowe elementy. A te mogą skutecznie zapewnić bezpieczeństwo dzieci i nasze podczas pieszych czy rowerowych wycieczek.

 

Ale ponieważ nam zawsze jest mało, to Dzień Dziecka “przedłuży” się w naszym liceum aż do piątku, bo wówczas o godz.10.00 dla zaproszonych przedszkolaków, młodzież wystawi przedstawienie teatralne pt.: “Pocahontas”. Ale o tym napiszemy więcej w piątek.

Za dzisiejszą akcję pragnę podziękować zaangażowanej młodzieży i opiekunom. Grupie pani Iwony Niedźwieckiej: Julicie G., Zuzannie G., Albertowi W., Wojtkowi K., Sebastianowi Z., Kamilowi K.
oraz grupie, która w Sieradzu wywoływała uśmiech dzieciaków: Aleksandrze J., Aleksandrze K., Kindze L., Kindze K. oraz Karolinie K.

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.
– Janusz Korczak

Warto o tym pamiętać, żeby radość dzieci nie przypadała tylko 1 czerwca.

tekst – Marcin Grabia
fot. – Karolina Kaszubska,
Marcin Grabia,
Iwona Niedźwiecka