Dzień otwarty – “Katarzynki” Dzień Patronki Liceum Plastycznego – reportaż

25 listopada społeczność naszego liceum obchodziła “Katarzynki” – dzień patronki, który od momentu nadania imienia szkole na stałe wpisał się już w tradycję szkolnych uroczystości.
Na początku uczniowie wzięli udział w wykładzie poprowadzonym przez panie: Darię Rutkowską oraz Katarzynę Podsadniak – Golec, przybliżającym młodym plastykom sylwetkę i twórczość Katarzyny Kobro.
Następnie obejrzeliśmy wspólnie dokumentalne filmy związane z postacią patronki po czym cała społeczność uczniowska wzięła udział w warsztatach przygotowanych dla gimnazjalistów, sama chętnie biorąc w nich udział.
Zaproszona na warsztaty gimnazjalna młodzież rysowała, malowała, rzeźbiła, toczyła na kole oraz realizowała projekty związane z ubiorem. Nie zabrakło również osób pozujących do zdjęć.

Podsumowaniem był młodzieżowy mecz w koszykówkę plastycy vs gimnazjaliści. Tym razem młodsi uczniowie ulegli plastykom, jednak zawzięcie walczyli.

Podziękowania składam wszystkim zaangażowanym osobom w projekt, dyrekcji, plastykom, nauczycielom wychowania fizycznego za sędziowanie i przygotowanie meczu, młodzieży gimnazjalnej oraz ich opiekunom, naszej społeczności uczniowskiej i oczywiście mediom, które posłały w “eter” wieść o naszych artystycznych działaniach.

 

tekst – Marcin Grabia
foto – Adam Gudajczyk

→ film z Katarzynek 2014