Dzień wiosny = dzień otwarty…na świat, na sztukę, na ludzi, na twórcze myślenie!
Dziś gościliśmy w murach naszego liceum, gimnazjalistów, którzy mogli pod okiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej “posmakować sztuki”. Wszystkich uczestników powitał pan dyrektor Marian Olejniczak. Następnie w krótkim wykładzie pani Ewelina Kantorczyk – prowadząca zajęcia z historii sztuki, przybliżyła postać naszej patronki Katarzyny Kobro.
Gimnazjaliści mieli okazję wziąć udział w pokazowych lekcjach oraz uczestniczyli w przygotowanych warsztatach z zakresu rysunku, malarstwa, ceramiki, rzeźby, projektowania ubioru, fotografii czy reklamy.
Liczymy, że pierwszy dzień wiosny, młodzież spędziła efektywnie, a zdobyte przez gimnazjalistów doświadczenie oraz sprawdzenie własnych artystycznych umiejętności przyczyni się do rozwoju ich pasji, którą będą doskonalić w murach naszej szkoły.
Wszystkim uczestnikom, opiekunom oraz osobom zaangażowanym w dzisiejsze wydarzenie, serdecznie dziękujemy za udział jednocześnie zapraszając do śledzenia wszelkich informacji na temat szkoły i naszych twórczych przedsięwzięć na naszej stronie internetowej (www.lpzdwola.pl) oraz oczywiście na oficjalnym fanpage’u na Facebook’u.