Biennale „Figury ciała” Poznań 2016 – rozstrzygnięte

Z radością odebraliśmy wiadomość, że praca Małgorzaty Jurczyk, uczennicy kl. III naszej szkoły pt.: „Figury czasoprzestrzenne”, została dostrzeżona na III Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa im. P. Potworowskiego – „Figury ciała” – 2016 w Poznaniu.

Małgorzacie Jurczyk została przyznana III Nagroda za pracę pt.: „Figury czasoprzestrzenne” (wym. 160 x 120 cm, technika: olej na płycie) w kategorii: malarstwo.

Praca powstała pod kierunkiem nauczyciela rysunku i malarstwa: Marzeny Sroczyńskiej-Gudajczyk.

Na konkurs wpłynęło 278 prac z 31 szkół na terenie Polski. Wernisaż wystawy pokonkursowej będzie miał miejsce 8 lutego 2017 r. w CK Zamek w Galerii Profil w Poznaniu.

Organizatorem Biennale jest Liceum Plastyczne im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu oraz działające przy Liceum Stowarzyszenie KRESKA. Biennale zostało objęte patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wpisany do Kalendarza Ogólnopolskich Imprez Szkolnictwa Artystycznego Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.

Dziękujemy Dominice Siemińskiej, uczennicy kl. III, która pomogła w realizacji pracy jako modelka oraz Panu Alojzemu Urbaniakowi za pomoc techniczną przy oprawie pracy.

 

→ protokół

tekst – Marzena Sroczyńska-Gudajczyk
fot. – Marzena Sroczyńska-Gudajczyk,
Liceum Plastyczne im. P. Potworowskiego w Poznaniu