Filmowy “plastyk”

Czym jest animacja poklatkowa, plan amerykański, plan ogólny, postprodukcja czy po prostu kadr?

Na te pytania mogli uzyskać dziś odpowiedź uczniowie Publicznego Gimnazjum Nr 5 z Koła Kreatywności. Wszystko dzięki warsztatom filmowym, poprowadzonym przez doświadczonego pedagoga – Witolda Rajczaka, który wielokrotnie pokazał, jak zarażać pasją filmowania młodych plastyków.

Gimnazjaliści, dzięki uzyskanym dziś informacjom będą mogli wykorzystać zdobytą wiedzę w projekcie “Moje miejsce, moja historia”, nad którym pracują, reprezentując swoją szkołę. Cieszymy się, że po raz kolejny zaangażowana grupa chętnie odwiedza nasze mury i wsłuchuje się w cenne uwagi pana Rajczaka.
Film jest trudną sztuką. Wymaga zaangażowania, by końcowe efekty mogły zaskoczyć widza. Przykładem jest zdobyta w listopadzie na warsztatach “Multimedia w sztuce” w Katowicach II nagroda naszej uczennicy – Marty Brylak, która pod opieką właśnie pana Witolda Rajczaka, zrealizowała nagrodzoną animację.

Jeśli chcecie na ekranie swoich multimedialnych urządzeń “poruszyć” teoretycznie nieruchome przedmioty, zapraszamy na kolejne warsztaty filmowe. Zobaczycie, że jest to możliwe.

 

 

Opiekę grupy gimnazjalistów zapewniły panie: Agnieszka Donder,
Anna Angerman
tekst i foto – Marcin Grabia