IV klasa na warsztatach w łódzkiej ASP

2014-03-24

Grupa abiturientów z naszego “plastyka”, wzięła udział w warsztatach zorganizowanych na Wydziale Tkaniny i Ubioru łódzkiej ASP.

Młodzież miała możliwość zrealizowania prac rysunkowych w Katedrze Kształcenia Ogólnoplastycznego pod okiem doświadczonych pedagogów jak również zwiedziła m.in. Katedrę Tkaniny, gdzie w: Pracowni Tkaniny Eksperymentalnej, Pracowni Tkaniny Dekoracyjnej, Pracowni Papieru czy Warsztatach Tkackich uczestniczyła w warsztatach, pokazach i wykładach.

Mała grupa udała się również na Wydział Grafiki i Malarstwa gdzie zwiedzili m.in. Pracownię Projektowania Grafiki Przestrzennej i Plakatu, Pracownię Projektowania Informacji Wizualnej oraz Pracownię Podstaw Projektowania Graficznego.
Uczniowie zwiedzili również wystawę “Konkurs Strzemińskiego – Projekt” w Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych.

Udział w warsztatach zapewne przybliżył młodym plastykom nie tylko strukturę uczelni i wybrane pracownie, ale pozwolił doświadczyć tego, jakie wyzwania czekają na studentów, którzy realizują swoje pasje na wyższych uczelniach artystycznych.

Myślę, że ten wyjazd, w małym stopniu pozwoli naszej młodzieży na dokonanie właściwych i przede wszystkim trafnych wyborów na dalszej ich edukacyjnej ścieżce.

Opiekę podczas wyjazdu i wsparcie w trakcie zwiedzania uczelnianych zakamarków zapewnili: mgr Adam Gudajczyk i mgr Marcin Grabia.

→ www.asp.lodz.pl

tekst – Marcin Grabia
foto – Marcin Grabia i Adam Gudajczyk