Jasełka i klasowe Wigilie

Moc Świąt Bożego Narodzenia w pełni. I to dosłownie, bo na niebie (25 grudnia) pojawi się taki właśnie Księżyc. Ciekawostką jest to, że cykl ten, kiedy nasz srebrny glob widoczny jest podczas Bożego Narodzenia powtarza się co 19 lat, jednak poprzednio, w 1996 r. pełnia wypadła w Wigilię, czyli od tej ostatniej upłynęło 38 lat.
A skoro o Wigilii i świętach mowa, to w “plastyku” ich magię czuć od dłuższego czasu. Najpierw było wspólne ubieranie choinki…później przyszedł czas na udekorowanie klas. W końcu klasa I, pod opieką pani Danuty Drabińskiej przygotowała Jasełka, a finalnie młodzież zapraszając nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły spotkała się przy wspólnym stole podczas klasowych Wigilii (mnie przyjemność udziału w tym miłym spotkaniu przypadła w klasie III, za co serdecznie dziękuję).

Niespodzianką było również wystąpienie naszej absolwentki, Klary Tomczak, która specjalnie na tę okazję, przygotowała bajkę “O starej kamienicy w małym miasteczku”. Po wystąpieniu głos zabrał dyrektor, pan Marian Olejniczak, podsumowując jednocześnie konkurs na najpiękniej udekorowaną klasę. Zebrane i przeliczone głosy przekazała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Aleksandra Jędryka. Zwycięzcami okazały się klasa II oraz klasa III zajmując 1 miejsce ex aequo.

Teraz przyszła pora na krótki świąteczny wypoczynek, bo za chwilę, w Nowym 2016 Roku czeka nas wiele kolejnych wyzwań, nie tylko artystycznych.

Wszystkim, którzy związani są z Liceum Plastycznym im. K. Kobro w Zduńskiej Woli życzymy radosnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia w gronie najbliższych oraz wszystkiego co najlepsze na Nowy Rok 2016.

 

 

tekst – Marcin Grabia
foto – Karolina Kaszubska,
Marcin Grabia