“KATARZYNKI” – DZIEŃ PATRONKI SZKOŁY

W poniedziałek 25 listopada świętowaliśmy KATARZYNKI, czyli DZIEŃ PATRONKI SZKOŁY. Jak co roku zamiast lekcji na naszych uczniów czekało wiele atrakcji.
Tegoroczne święto otworzyło odsłonięcie przez dyrektora szkoły pana Witolda Rajczaka mozaiki ceramicznej przedstawiającej Jimiego Hendriksa. Powstała ona w pracowni ceramiki, a jej autorką jest nasza zeszłoroczna absolwentka Magdalena Kluczkowska. Jak powiedział pan Zbigniew Woźniak, Hendrix to wybitny muzyk, jeden z najlepszych gitarzystów w historii muzyki rockowej, a mozaika jest naszym skromnym wyrazem fascynacji i uznania dla jego twórczości. To kolejny w tym roku akcent wpisujący się cykl działań poświęconych dźwiękowi.
Kolejne punkty programu przygotował Samorząd Uczniowski pod opieką pana Zbigniewa Gąsiorowskiego.
Zaczęliśmy od obejrzenia filmu , który wprowadził nas w dobry nastrój. Później wysłuchaliśmy prelekcji uczennic klasy II na temat twórczości Katarzyny Kobro.
W tym roku gościem specjalnym był pan Tomasz Tworek, który jest absolwentem naszej szkoły oraz wielkim miłośnikiem gier bitewnych i RPG. Pan Tomasz opowiedział nam o swej pasji, na którą składa się nie tylko sama gra, ale również ręczne malowanie figurek oraz budowanie niesamowitych makiet, przestrzeni, w których się ona toczy. Mogliśmy obejrzeć również ilustrowane przez niego książki poświęcone tej tematyce.
Ostatnim punktem tego dnia była gra detektywistyczna. Zadanie młodzieży polegało na rozwiązaniu zagadki kryminalnej. Nauczyciele wcielili się w role pracowników galerii sztuki, w której skradziony został niezwykle cenny obraz. Uczniowie natomiast na chwilę stali się detektywami, którzy musieli przesłuchać świadków i zebrać informacje. Wymagało to czujności i sprytu, ponieważ świadkowie próbowali mataczyć, ukrywać niewygodne dla nich informacje, a czasem nawet kierować podejrzenia na swych osobistych wrogów. Ostatecznie tylko jednej drużynie udało się odkryć prawdę.
To był bardzo miły dzień!
K.G.
Zdjęcia: Katarzyna Borkowska i Wiktoria Walczak