Katarzynki – święto patronki szkoły

Kolejne “Katarzynki” – dzień patronki naszej szkoły już za nami. Tegoroczne spotkanie, podobnie jak w poprzednich latach miało formułę dnia otwartego.

Katarzynki rozpoczęliśmy prezentacją animacji dyplomowych naszych absolwentów oraz animacji przygotowywanych na warsztaty multimedialne w Katowicach, w których od 7 lat nasza szkoła systematycznie uczestniczy. Warto zaznaczyć, że dosłownie kilka dni temu Marta Brylak z klasy IV pod opieką pana Witolda Rajczaka zdobyła II miejsce w VIII edycji Multimediów w Katowicach. W warsztatach uczestniczyła również Natalia Młynarczyk z klasy II.
Młodzieży zaprezentowano również film zrealizowany podczas czerwcowego pleneru malarskiego w Toruniu, w którym uczestniczyła obecna klasa IV.

Całość prezentacji zwieńczył ciekawy wykład pani mgr Darii Rutkowskiej-Siudy, w którym nasza historyk sztuki przybliżyła młodym plastykom inspiracje, jakimi kierowała się Katarzyna Kobro.
Oczywiście w Katarzynkach nie mogło zabraknąć Gości. Udział w nich wzięła młodzież z Gimnazjum Nr 5 w Zduńskiej Woli, której nasi nauczyciele plastycy zaprezentowali poszczególne pracownie, przybliżając tym samym artystyczne realizacje, wykonywane przez naszą uzdolnioną młodzież. Zainteresowane osoby mogły uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Liczymy więc, że wśród nich znajdą się osoby, które chętnie będą kontynuowały naukę właśnie w naszym “plastyku”.
Na koniec tradycyjnie odbyły się mecze: piłki siatkowej i koszykowej pod uważnym sędziowskim okiem pani mgr Agaty Zieleźnickiej.

Podziękowania składam całej zaangażowanej szkolnej społeczności!
To “małe święto” naszej szkoły na cześć patronki, pokazuje że jesteśmy zgrani, doskonale się rozumiemy i jako zespół tworzymy silny filar współczesnej kultury i sztuki, która aby przetrwać musiała w swojej historii stać czasem bardzo mocno na niezrozumiałej dla innych ziemi.

Podziękowania kieruję również do nauczycieli plastyków: dr Joanny Trzcińskiej, mgr Darii Rutkowskiej – Siudy, mgr Iwony Niedźwieckiej, mgr Ewy Kubalańcy, mgr Witolda Rajczaka, mgr Krzysztofa Nowaka, mgr Zbigniewa Woźniaka, mgr Adama Gudajczyka oraz naszej nauczycielki wychowania fizycznego, pani mgr Agaty Zieleźnickiej.

Dokumentację z Katarzynek przygotowały dla Was: Paulina Brylak i Karolina Kaszubska za co również dziękujemy!

O kolejnych naszych artystyczno – kulturalnych wydarzeniach jakie mają miejsce w murach naszej szkoły, na pewno dowiecie się już niebawem! Śledźcie nasz oficjalny fanpage na Facebooku i stronę www.lpzdwola.pl

 

tekst – Marcin Grabia
foto – Paulina Brylak
Karolina Kaszubska