Katarzynki – święto patronki szkoły

Katarzynki 2016 już za nami. Święto patronki szkoły to czas na integrację całej społeczności szkolnej. Poprzez zabawę powiązaną z edukacją, spędzamy go wspólnie biorąc udział w rozmaitych konkursach, quizach tematycznie dotyczących szkoły i sztuki. Ważnym punktem Katarzynek są również zmagania sportowe młodzieży i nauczycieli.
Tegoroczne obchody szkolnego święta rozpoczęliśmy od projekcji filmów i animacji z warsztatów „Multimedia w sztuce z Katowic”, którego laureatami I miejsca zostali nasi uczniowie Karolina Kaszubska i Mateusz Wagan za animację. pt.”Tetris”. Specyfikę filmowych warsztatów przybliżył pan Witold Rajczak.
Następnie zobaczyliśmy spektakl teatralny przygotowany przez naszych szkolnych aktorów z klasy III i IV pod opieką pani Katarzyny Podsadniak-Golec na temat życia Katarzyny Kobro.
Konkurs rzeźbiarski, konkurs wiedzy o szkole i patronce sprawił wiele radości uczestnikom i widzom, jednak najwięcej emocji sprawiły tzw. żywe obrazy zaprezentowane przez zespoły uczniowskie z każdej klasy. Za przygotowanie tej część naszego święta dziękujemy pani Darii Rutkowskiej-Siudy.
W przerwie między programowymi punktami dnia, mogliśmy się posilić smaczną pizzą
ufundowaną przez dyrektora szkoły pana Mariana Olejniczaka.
Kondycją i formą sportową mogliśmy się pochwalić w turnieju z piłki koszykowej i siatkowej przygotowanym przez głównego koordynatora tegorocznych „katarzynek” panią Agatę Zieleźnicką. Mamy nadzieję, że był to mile spędzony czas w szkole.

 

 

tekst – W. Rajczak
fot. – Angelika Lary,
Paulina Witczak,
Mateusz Wagan,
W. Rajczak