Katarzynki – święto szkoły

Jak co roku, pod koniec listopada obchodzimy w szkole naszej święto patronki – Katarzyny Kobro.

Tym razem „Katarzynki” przypadły 30 listopada. Dzień rozpoczęliśmy od ciekawego wykładu pani Darii Rutkowskiej – Siudy na temat nagości w sztuce na przestrzeni wieków, następnie pan Witold Rajczak przygotował pokaz etiud filmowych, zrealizowanych na potrzeby konkursu „Multimedia w sztuce”, gdzie przypomnijmy, podopieczni pana Rajczaka zdobyli w Katowicach III nagrodę.

Punktem głównym „Katarzynek” była przygotowana przez przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, Agatę Włodarczyk gra logiczna, w którą zostali zaangażowani nauczyciele i wszyscy uczniowie. Zadaniem uczniów było rozwikłanie zagadki, kto odpowiada za skradziony z galerii obraz…
Cenne wskazówki przekazywali uczniom nauczyciele, którzy doskonale wcielili się w swoje przydzielone w scenariuszu role. To trudne zadanie rozwiązała klasa III.

Po rozwiązaniu detektywistycznej zagadki, uczniowie wzięli udział w „biegu plastyka”, przygotowanego przez uczniów samorządu uczniowskiego. Tor przeszkód, labirynt i kilka innych ciekawych konkurencji zapewniało świetną zabawę.

Finałem, był przygotowany dla każdej klasy przez opiekuna Samorządu, pana Marcina Grabia zestaw kilkudziesięciu pytań z zakresu sztuki ale również historii szkoły i osób z nią związanych. Rywalizacja była pełna śmiechu.

Dla uczniów przygotowano słodki poczęstunek.
Całość koordynował Marcin Grabia.

Dziękujemy wszystkim – nauczycielom (m.in. pani Darii Rutkowskiej – Siudzie i panu Witoldowi Rajczakowi) i uczniom za czynne włączenie się w obchody święta naszej patronki. Podziękowania składamy także na ręce naszego niezastąpionego pana informatyka, Krzysztofa Kowalczyka.

 

tekst – Agata Włodarczyk,
fot. – Marcin Grabia