“Kazimierz Dolny 2013” – wernisaż w galerii “Na Rogu”

Dziś jest szczególna data – 11.12.13…14, to ostatnie przygotowania do wernisażu i o godz. 15:00 uroczyście otworzyliśmy w galerii “Na Rogu” poplenerową wystawę prezentującą artystyczny dorobek uczniów, który powstał podczas 10 dniowego, czerwcowego pobytu w Kazimierzu Dolnym.

Wśród zaproszonych gości znalazł się m.in. wizytator CEA, pan Witold Paprocki. Głos zabrali również dyrektor, pan Marian Olejniczak, nauczyciele sprawujący opiekę podczas wyjazdu oraz najważniejsze osoby dzisiejszego wydarzenia – autorzy dzieł.
Zaprezentowano również dokumentalny materiał, jak uczestnicy pracowali, oddając się jednocześnie swojej pasji tworzenia.
Podczas pleneru powstało kilkadziesiąt prac wykonanych w różnych technikach malarskich i rysunkowych. W galerii prezentowane są prace zarówno w dużych formatach, jak również urocze małe dzieła, które wyzwalają pozytywne emocje u odbiorcy, pokazując jak specyficznym miejscem jest Kazimierz Dolny.

Nie zabrakło również doskonałego poczęstunku przygotowanego przez młodych plastyków. Mając możliwość przez krótki okres czasu “podglądania”, jak na plenerze pracowała młodzież, sądzę, że wiedza jaką zdobyli, doświadczenie i rozwijane umiejętności, przyczynią się do ich dalszego artystycznego sukcesu.
Na koniec rozstrzygnięto również kolejną edycję konkursu na najlepszą pracę miesiąca. Tym razem po najwyższy laur sięgnęła uczestniczka kazimierskiego pleneru, uczennica klasy IV, Zuzanna Pawlak. Gratulujemy!

Serdecznie dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie na wystawę, oprawę artystyczną, przygotowane smakołyki oraz zachęcamy do przekazywania informacji o ekspozycji i odwiedzania naszej galerii. Wystawę prezentować będziemy do 10 stycznia 2014 r. Młodzieży gratulujemy wystawy i życzymy, aby Wasze artystyczne działania przynosiły Wam satysfakcję, pozwalając jednocześnie na odnoszenie jak największych sukcesów.

 

 tekst – Marcin Grabia
foto – Marcin Grabia i Adam Gudajczyk
 

Wystawa czynna w dni robocze w godz 8.00-16.00 do 10 stycznia 2014 r.

 


zobacz także:
→ Relacja z pleneru malarskiego “Kazimierz Dolny 2013”