Konkurs Ilustracji „ILUSTRATON” – wyróżnienie dla naszej uczennicy.

I Międzynarodowy Konkurs Ilustracji „ILUSTRATON” rozstrzygnięty!

Na konkurs wpłynęło ponad 300 prac.

Tym samym miło nam poinformować, że wyróżnienie w kategorii 18 – 20 lat zdobyła uczennica klasy 4A Agnieszka Garbarczyk za opracowaną ilustrację do wiersza pt. „Każdemu kiedyś”. Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowane zostały dodatkowo prace Marceliny Kolasiewicz (klasa 3) oraz Antoniny Polkowskiej (klasa 4A)

Jak czytamy na stronie organizatora, celem konkursu było m.in.: propagowanie twórczości literackiej Wisławy Szymborskiej, rozwijanie zainteresowań plastycznych i wyobraźni twórczej młodzieży, konfrontacja postaw artystycznych i różnorodnego sposobu potraktowania treści czy popularyzacja ilustracji jako możliwej drogi zawodowej dla absolwentów szkół plastycznych

Organizatorem konkursu było Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu w Warszawie, Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz realizator konkursu Zespół Szkół Plastycznych w Bydgoszczy.

Gratulujemy!

Opiekę artystyczną sprawował nauczyciel projektowania graficznego Marcin Grabia.

Wernisaż i wręczenie nagród odbędzie się 26 października 2022 r., o godz. 12.30 w Auli Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy.