Lokomotyw-art

2013-09-13

Punktualnie o godz. 11.00 ze stacji „Liceum Plastyczne” ruszyła „lokomotywa” Tuwima, pieczołowicie przygotowana przez społeczność naszego „plastyka” wraz z opiekunami i dyrekcją.
Pierwsze wersy odczytał dyrektor Liceum Plastycznego im. K. Kobro – pan Marian Olejniczak. Gwizdek zawiadowcy oznajmił, że czas „ruszać”…wraz z grupą gimnazjalistów, pokonaliśmy centrum miasta Zduńska Wola. Na kilku stacjach z niecierpliwością oczekiwały nas grupy przedszkolaków, a zaskoczeni przechodnie z podziwem spoglądali na to kolorowe wydarzenie. Wszystko oczywiście odbyło się punktualnie.
Po drodze „korowód” zatrzymywał się m.in. na Placu Wolności, przed budynkiem Starostwa oraz Urzędu Miasta, gdzie odczytywano kolejne wersy wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa”. Na stację końcową, udaliśmy się do Gimnazjum Nr 1. Tam pod opieką nauczycieli, zebrana młodzież pomalowała nasze piękne wagony i niezmordowaną lokomotywę, która dzielnie ciągnęła cały skład, dając tym samym upust swojej szalonej twórczości.
Podziękowania należą się młodzieży zaangażowanej w projekt, plastykom, dyrekcji oraz pozostałym uczestnikom, którzy w tak piękny sposób wspierali nas i uczestniczyli w naszych artystycznych działaniach. Liczymy na dalszą owocną współpracę, do której zapraszamy już dziś, bo jak się okazuje, piątego 13-go może być kolorowy, wesoły i szczęśliwy!

tekst i foto. – Marcin Grabia

→ Lokomotyw-art reportaż