Miasteczko Złotnickiego

13 czerwca 2015 r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział II edycji Miasteczka Złotnickiego. Zwiedzających zainteresowaliśmy pokazem umiejętności toczenia na kole, tkania gobelinu oraz rysowania portretów z natury. Zorganizowaliśmy plenerową wystawę prac.

W Miasteczku Złotnickiego odbyliśmy podróż do przełomu XIX i XX wieku. Podczas imprezy można było m. in. budować piec ze zdunem, podpatrzeć pracę kowala, tokarza, krawca czy fryzjerów i farmaceuty z zabytkowej apteki mieszczącej się w Muzeum Historii Miasta, wysłuchać muzyki kataryniarza i artystów z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia.

Wystawiony był również salonik mieszczański, warsztat tkaczki, garncarzy i fotografa. Można było przejechać się też bryczką.
Dziękujemy za możliwość udziału w Miasteczku Złotnickiego Organizatorom, w szczególności Pani Jolancie Jeziorskiej.

Miasteczko Złotnickiego zorganizowały Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli i Cech Rzemiosł Różnych przy wsparciu Muzeum Historii Miasta, artystów a także przyjaciół i miłośników historii. Imprezę dofinansowali: Urząd Marszałkowski, Powiat Zduńskowolski i Miasto Zduńska Wola.

 

tekst i foto – Marzena Sroczyńska-Gudajczyk