Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Moja Przygoda w Muzeum” 2019 – wycieczka do Torunia.

W dniach 24-25 października wraz z Oksaną Szymańską – uczennicą klasy III, miałam okazję uczestniczyć w uroczystym podsumowaniu XLI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Moja Przygoda w Muzeum” w Toruniu. Oksana Szymańska zdobyła Nagrodę za pracę malarską
„W świecie strąconych aniołów” (technika: akryl/płyta pilśniowa, format: 81 x 54 cm)w kat. wiekowej 16-18 lat. Inspiracją do powstania obrazu była twórczość Stanisława Wyspiańskiego. Oksana w swej pracy namalowała „Łuczników – Bliźnięta” i „Strącone anioły”, na podstawie projektów polichromii do kościoła oo. Franciszkanów w Krakowie wykonanych przez artystę w technice pastelu w latach: 1895 – 1996. Praca powstała pod opieką nauczyciela rysunku i malarstwa – Marzeny Sroczyńskiej-Gudajczyk.

Jako nauczyciel-opiekun otrzymałam Nagrodę za rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania sztuką i muzealnictwem.

Do Torunia przyjechałyśmy w przeddzień uroczystości, zwiedziłyśmy wystawy ze zbiorami sztuki w Muzeum Okręgowym, ekspozycję prac „Triennale Małych Form Malarskich w Galerii Sztuki Wozownia, wystawę w Centrum Sztuki Współczesnej, następnego dnia – Muzeum Podrózników im. Tony’ego Halika oraz Dom Mikołaja Kopernika i Katedrę św. Janów.

Organizatorem XLI Konkursu i Spotkań Międzynarodowych jest Muzeum Okręgowe w Toruniu we współpracy z Miastem Toruń i Narodowym Bankiem Polskim.

Poniżej:
– link do programu TV Toruń– relacji z uroczystego rozstrzygnięcia Konkursu, w którym wystąpiła Oksana Szymańska: http://media.tvk.torun.pl/movie/show?id=20109
– Katalog XLI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Moja Przygoda w Muzeum” w Toruniu
– fotorelacja z pobytu w Toruniu

Treść: Marzena Sroczyńska-Gudajczyk
Fotografie: Marzena Sroczyńska-Gudajczyk i Oksana Szymańska.