Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Moja Przygoda w Muzeum” w Toruniu – rozstrzygnięcie

W dniach 15-16 września wraz z Małgorzatą Jurczyk – uczennicą kl. III, miałam okazję uczestniczyć w uroczystym podsumowaniu XXXVIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Moja Przygoda w Muzeum” w Toruniu. Małgorzata Jurczyk zdobyła Nagrodę za pracę malarską „Odzyskajmy utracone dzieła sztuki” w kat. wiekowej 16-18 lat, i również jako nauczyciel- opiekun otrzymałam Nagrodę za krzewienie wśród dzieci młodzieży zainteresowania sztuką i muzealnictwem.

Do Torunia przyjechałyśmy w przeddzień uroczystości, zwiedziłyśmy wystawy ze zbiorami sztuki w Muzeum Okręgowym, wystawę związaną z historią Torunia w Domu Eskenów, ekspozycję prac „Triennale małych Form Malarskich w Galerii Sztuki Wozownia, szereg wystaw w Centrum Sztuki Współczesnej. Duże wrażenie wywołała na nas bryła współczesnego budynku Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki.

Piękna pogoda pozwoliła nam do późnych godzin spacerować po toruńskiej starówce oraz podziwiać Toruń z wieży ratuszowej.

Na wystawie pokonkursowej znalazły się też prace uczestniczek Ogniska plastycznego „Zostań Młodym Artystą”: Ewa Błońska – „XIX-wieczny portret damy w muzealnej aptece”, Agata Kaczmarek – „Moje odbicie w muzealnym lustrze I”, „Moje odbicie w muzealnym lustrze I, Martyna Musińska – „Impresja z Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola”, Anna Kubiak – „Przygoda z eksponatami w Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola”.

Organizatorem Konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miastem Toruń i Narodowym Bankiem Polskim.

 

tekst – Marzena Sroczyńska-Gudajczyk