Młodzi artyści dla WOŚP

26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami.

W tak wyjątkowym wydarzeniu nie mogło oczywiście zabraknąć naszej uzdolnionej i wrażliwej młodzieży, która w wielu miejscach włączała się nie tylko w kwestowanie jako fantastyczni wolontariusze (tym bardziej, że pogoda mimo przebijającego się słońca, potrafiła dać nieco w kość, szczególnie już wieczorem), ale dała upust swojej artystycznej twórczości.

Uczniowie naszej szkoły przekazali na aukcję m.in. kilkanaście swoich prac, a “portretowy zespół” – Julia Dużyńska oraz Alicja Domańska wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego, panem Marcinem Grabia, przyjęła zaproszenie Szkoły Podstawowej w Pęczniewie i opiekuna Samorządu Uczniowskiego, pani Marleny Marciniak Sobczak, gdzie chętne do pozowania osoby za określony (i to nie mały) datek do puszki, nie odstępowali naszych dziewczyn na krok przez dobrych kilka godzin. Portrety przestaliśmy liczyć od 26 – liczby określającej tegoroczną edycję.

W Pęczniewie była m.in. wystawa naszych prac, mega kolejka chętnych do pozowania, rewelacyjna wytrwałość i determinacja w realizacji szczytnego celu ze strony naszych dziewczyn oraz ciepłe napoje, “placki” :-P i fantastyczna atmosfera, a na koniec odlotowe światełko do nieba!

A dziś…wszystkie osoby które aktywnie włączyły się w 26 Finał WOŚP…nasi nauczyciele niech cały dzień je pytają…jak było? To najlepsza nagroda dla artystycznego zespołu.

Sie Ma!

 

 

tekst, fot. – Marcin Grabia