Multimedia w sztuce 2014 – Katowice

Kolejne warsztaty filmowe za nami. W tegorocznej edycji naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IV – Magdalena Maros i Katarzyna Jakubowska, przygotowując minutową etiudę. Temat dotyczył Dekalogu. Podczas trzydniowego pobytu, młodzież wzięła udział w wielu wykładach i warsztatach. Miała okazję zwiedzić Studio Filmów Rysunkowych w Bielsko – Białej słynące między innymi z realizacji takich animacji jak Bolek i Lolek czy Reksio.
W finale musiały uznać zwycięstwo innych reprezentacji, jednak w mojej ocenie zaprezentowana etiuda była na wysokim poziomie zarówno technicznym jak i merytorycznym. Jako członek komisji skrutacyjnej, zaznaczę, że zabrakło dosłownie “małego głosu” by otrzymać nagrodę publiczności. Myślę też, że jury konkursu mimo doświadczenia w branży filmowej, czasem pomija w ocenie drobne błędy w typowanych do nagród etiudach, o których wspomina na wykładach. Ale wiem, że dziewczyny pokazały dobry materiał, który po prezentacji przed komisją potrafiły świetnie obronić przed pytaniami jurorów.
Dla mnie odniosły sukces!
Niebawem zaprezentujemy etiudę Magdaleny i Katarzyny oraz krótki reportaż filmowy przygotowany przez pana Witolda Rajczaka, opiekuna wyjazdu.
Ja ze swojej strony gratuluję reprezentującym nasz “plastyk” dziewczynom i życzę determinacji, wytrwałości i sukcesów, na które zasługują.

 

tekst – Marcin Grabia
foto – Marcin Grabia,
Witold Rajczak,
Magdalena Maros

Reportaż filmowy z naszego pobytu w Studio Filmów Rysunkowych w Bielsko-Białej

tekst – Witold Rajczak

 


→ Etiuda Katarzyny Jakubowskiej i Magdaleny Maros

 


Kilka słów Panów: dziennikarza filmowego Ireneusza Kaznochy i reżysera Andrzeja Orzechowskiego o etiudzie Katarzyny i Magdaleny. Czego zabrakło naszej realizacji, nie wiem! .. no cóż. Moim zdaniem, dziewczyny powinny zostać nagrodzone. Cieszy fakt, że publiczność zgromadzona na Katowickich warsztatach filmowych wybrała naszą etiudę jako drugi film tej edycji Multimediów w Sztuce 2014. Jeszcze raz gratuluję autorkom za pomysł i wkład pracy przy realizacji.

tekst – Witold Rajczak