“Multimedia w sztuce” – trzecia nagroda dla naszych uczniów

Po raz trzeci z rzędu, nagroda dla Zduńskiej Woli za animację.

Warsztaty artystyczne „Multimedia w sztuce” to wydarzenie cykliczne, ugruntowana pozycja w kalendarzu imprez dla szkół artystycznych w Polsce. Idea warsztatów powstała 10 lat temu, jej zadaniem było twórcze wykorzystanie animacji i filmu, w procesie kształcenia z wykorzystaniem nowatorskich technik wypowiedzi artystycznej.
Multimedia zorganizowane przez Liceum Plastyczne w Katowicach, to również miejsce gdzie młodzi artyści oprócz zdobywania wiedzy i wymiany doświadczeń, prezentują etiudy filmowe.
Zadaniem jedenastej edycji pokazów animacji i filmu był temat „Po drugiej stronie lustra”.
Uczennice naszej szkoły: Katarzyna Borkowska i Aleksandra Kmita pod moją opieką, zrealizowały animację pt.”Metro”. Interpretacja tematu została dobrze przyjęta, etiuda podobała się na projekcji i jury przyznało trzecią nagrodę naszym dziewczynom.

W warsztatach wzięło udział trzynaście szkół plastycznych z Polski, zobaczyliśmy naprawdę sporo dobrych realizacji, ciekawych pomysłów, które mogą inspirować do dalszej pracy. Dziękujemy wszystkim ekipom filmowców za taką wymianę myśli zawartą w realizacjach obrazu ruchomego jakim jest animacja i film. Dziękujemy również organizatorom z „plastyka” w Katowicach, pani dyr. Joannie Nawrot i niezastąpionemu panu mgr Damianowi Bazanowi za kolejne miłe przyjęcie nas w murach ich szkoły.

Z zadowoleniem potwierdzam fakt zauważony przez organizatorów, że wielu uczestników warsztatów kontynuuje swoją edukację artystyczną na uczelniach związanych z multimediami i animacją. Dodam, że „Multimedia w sztuce” w Katowicach stają się kultową imprezą, wyczekiwaną przez nowe roczniki naszych uczniów.

Dziękuję i gratuluję nagrody Katarzynie Borkowskiej i Aleksandrze Kmicie za tegoroczną udaną edycję warsztatów.

 

 

 

opiekun artystyczny – Witold Rajczak
fot. – Katarzyna Borkowska,
Aleksandra Kmita,
Witold Rajczak