Mural Karoliny zdobi muzeum

W czapce zaciągniętej na uszy, z jednym pędzlem w zębach, drugim w lewej ręce Karolina Treler tworzy pracę dyplomową na ścianie Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola. Uczennica IV klasy Liceum Plastycznego w Zduńskiej Woli specjalizuje się w reklamie pod kierunkiem Witolda Rajczaka.

– Kocham street art, murale stąd pomysł na taką właśnie pracę dyplomową. Czemu akurat  na ścianie muzeum? Bo to wyjątkowe miejsce w  naszym mieście – mówi zduńskowolanka przechodząc po rusztowaniu od jednego do drugiego muralu.
Oba wykonuje na podstawie starych i bardzo lubianych prze zduńskowolan fotografii: przedwojennego ratusza i stacji benzynowej. Ścianę przygotowało i materiały malarskie zapewniło muzeum.
Kiedy zauważamy, że maluje lewą ręką, Karolina odparowuje z uśmiechem: Picasso też był leworęczny. Jeszcze mi do niego trochę brakuje, ale już mamy z sobą coś wspólnego…
W poniedziałek minął tydzień od rozpoczęcia pracy nad muralami tegorocznej maturzystki. Robota jest na ukończeniu. Murale powinny być gotowe w środę.
Karolina Treler wybiera się do Akademii Sztuk Pięknych.  Chce studiować w Łodzi lub we Wrocławiu. Nie wyklucza, że pewnego dnia wykona wielki zduńskowolski mural na ścianie kamienicy, którą widać z muzealnego ogrodu.
Pomysł młodej zduńskowolanki może stać się  jedną z wizytówek miasta. Mamy pełen talentów „plastyk”. Mamy w centrum miasta sporo paskudnych ścian, które mogłyby stać się ozdobą serca Zduńskiej Woli gdyby pojawiły się na nich  murale. Mamy w końcu przedsiębiorców, którzy być może zechcieliby zrefundować koszty  takich prac dyplomowych. Poddajemy inicjatywę Karoliny pod rozwagę speców od promocji zatrudnionych w magistracie i starostwie.

 

→ artykuł ze strony: kurierzdunskowolskinowy.pl