Nagroda dla Oksany Szymańskiej – Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Moja Przygoda w Muzeum” w Toruniu

Miło jest nam przekazać informację, że Oksana Szymańska, uczennica kl. III naszej szkoły odniosła sukces na Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Moja Przygoda w Muzeum” w Toruniu w ramach XLI Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Modzieży. Jej praca pt. „W świecie strąconych aniołów” (technika: akryl/płyta pilśniowa, format: 81 x 54 cm) została nagrodzona w kategorii wiekowej 16-18 lat.
Inspiracją do powstania obrazu była twórczość Stanisława Wyspiańskiego.

 
Oksana w swej pracy namalowała „Łuczników – Bliźnięta” i „Strącone anioły”, na podstawie projektów polichromii do kościoła oo. Franciszkanów w Krakowie wykonanych przez artystę w technice pastelu w latach: 1895 – 1996. Praca powstała pod opieką nauczyciela rysunku i malarstwa,  Marzeny Sroczyńskiej-Gudajczyk.


Na finał Spotkań „moja Przygoda w Muzeum” nadesłano 1030 prac z Polski, Serbii, Czech i Chin (Hong-Kong), ze 190 instytucji. Specjaliści z zakresu sztuki, muzealnictwa i pedagogiki 8 lipca wyłonili 183 najlepsze dzieła, które zostały udostępnione na wystawie w Ratuszu Staromiejskim. Jury wskazało także 19 laureatów oraz 6 nagród specjalnych.


W tym roku dodatkowe nagrody zostaną wybrane w plebiscycie publiczności podczas trwania wystawy konkursowej. Od 10 września do 6 października będzie można głosować na ekspozycji bądź drogą internetową. Na stronie Muzeum  udostępniono galerię dzieł znajdujących się na wystawie w Ratuszu. Wystawa pokonkursowa będzie eksponowana w Sali Wystaw Czasowych na II piętrze Ratusza Staromiejskiego w terminie od 10 września do 27 października 2019 r.


Można oddać głos na pracę Oksany Szymańskiej i pozostałych uczestników wystawy.
Link – możliwość przekazania głosu:


Link – Protokół Konkursu:

http://muzeum.torun.pl/wpcontent/uploads/2019/07/wyniki.MojaPrzygodawMuzeum-1.pdf

Gratulacje dla Oksany!

Tekst: Marzena Sroczyńska-Gudajczyk
Fot. Marzena Sroczyńska-Gudajczyk