Nasze etiudy filmowe w Ratuszu

Jedyna taka noc – Noc Muzeów zawita również do Ratusza. Zabierzemy Was w historyczną wycieczkę po Placu Wolności i do… Karsznic, a to za sprawą wyjątkowego filmu, który zostanie wyświetlony w naszym kinie.

Noc Muzeów w Ratuszu rusza o godzinie 20.00. W sali kameralnej w trybie ciągłym wyświetlana będzie prezentacja archiwalnych zdjęć Zduńskiej Woli, a przede wszystkim Ratusza – ze stosownym komentarzem. Prezentacje przygotowaliśmy wspólnie z Muzeum Historii Miasta, które jest skarbnicą wiedzy i dokumentów na temat Zduńskiej Woli. Jest też głównym organizatorem Nocy Muzeów w naszym mieście. Liceum Plastyczne ze Zduńskiej Woli będzie prezentowało etiudy filmowe przygotowane przez uczniów i nauczycieli.

Postanowiliśmy również dorzucić inny historyczny element związany ze Zduńską Wolą. W Kinie Ratusz wyświetlimy tej nocy film, który 60 lat temu był kręcony w Karsznicach. To nie tylko sentymentalna podróż do dawnej Zduńskiej Woli, ale przede wszystkim  doskonałe kino w reżyserii Andrzeja Munka z doborową obsadą: Kazimierz Opalińśki, Zygmunt Maciejewski czy Roman Kłosowski. Fenomenalny dramat poruszający ponadczasowe tematy. To nie jest zwykły kryminał, który będzie Was zaskakiwał zwrotami akcji. To wyjątkowe studium życia człowieka. To również wyprawa do trudnego życia człowieka uwikłanego lub zakorzenionego w socrealistycznej rzeczywistości. Zduńska Wola na taśmie filmowej. Wybitny reżyser, wybitny film, ciekawe wydarzenie.

Zapraszamy w sobotę 14 maja 2016 o 22.30 do Ratusza.

Wstęp wolny.

 

źródło – www.mdk-zdunskawola.pl/noc-muzeow-w-ratuszu