Ogólnopolski Konkurs Graficzny “GRANICE WOLNOŚCI”

Na dwa dni przed Dniem Niepodległości z przyjemnością informujemy o kolejnym sukcesie!

Ogólnopolski Konkurs Graficzny “GRANICE WOLNOŚCI” to kolejna już edycja, poświęcona interpretacji słowa “WOLNOŚĆ” w kontekście granicy między wolnością słowa a hejtem, realizowanego w ramach projektu „11/11 – WOLNOŚĆ, KOCHAM I ROZUMIEM”.

Na tegoroczną edycję wpłynęło łącznie 137 prac z całej Polski.

Na to zagadnienie w nieszablonowy sposób starało się odpowiedzieć 10 uczniów klasy IV z pracowni projektowania graficznego, przedstawiając do konkursu łącznie 15 plakatów w tym jeden cykl.

Warto zaznaczyć, że konkurs zgodnie z regulaminem skierowany był zarówno do amatorów jak i profesjonalnych projektantów bez rozdzielenia na powyższe kategorie, co mogło stanowić pewną trudność ale również wyzwanie dla wszystkich uczestników.

Jak podkreśliło jury wybór prac był bardzo trudny, a obrady długie i burzliwe.
Nagród tym razem nie zdobyliśmy, ale ogromnie cieszy nas, że na pokonkursowej wystawie znalazło się 9 plakatów aż 6 uczennic, gdzie łączna liczba autorów prezentujących prace na wystawie wyniosła 58 osób.

Siłę kobiet we wrocławskiej galerii pokażą:

Aleksandra Strupińska
Alicja Maszerowska
Karolina Szymczak
Marcelina Glapińska
Oksana Szymańska
Wiktoria Padok

Dodajmy również, że wśród prac zakwalifikowanych do pokonkursowej wystawy jest także plakat naszego nauczyciela, pana Marcina Grabi.

Najlepsze prace zostaną zaprezentowane podczas wystawy pokonkursowej – 11 listopada 2020 w Centrum Kultury Agora, Serbska 5a.

Niestety z powodu obecnej sytuacji, pozostaje nam kuratorskie oprowadzenie po galerii on-line już 11 listopada o godz. 18.00!

Organizatorem konkursu było Centrum Kultury AGORA we Wrocławiu.

Opiekę artystyczną nad uczniami sprawowali: pani Dorota Kuśmierczak-Skotnicka oraz pan Marcin Grabia.

Uzasadnienie wyboru prac przez jury znajdziecie Państwo w linku: https://www.ckagora.pl/granice-wolnosci-wyniki/