Ogólnopolski Konkurs “Śladami Kulisiewicza – wędrówki ze szkicownikiem” – II nagroda dla Pauliny Witczak

Miło nam poinformować, że Paulina Witczak, uczennica kl. II naszego liceum zdobyła II nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt: “Śladami Kulisiewicza – wędrówki ze szkicownikiem” organizowanym przez Liceum Plastyczne w Kaliszu.
Poszukiwania rysunkowe Pauliny wpisały się w Projekt FORTEPIAN, bowiem inspiracją do wykonania prac był dla Pauliny fortepian znajdujący się w pracowni malarskiej naszej szkoły oraz pianiści. Jako pianiści pozowali uczniowie naszego liceum: Aleksandra Malinowska, Jan Wielowiejski i Bolesław Sysio. Prace Pauliny wyróżniły się śmiałością eksperymentów technicznych i ekspresją. Można powiedzieć, że II nagroda to duże osiągnięcie, gdyż prace Pauliny dostrzeżone zostały w gronie 402 zestawów szkiców nadesłanych przez 304 uczniów z 29 szkół plastycznych z Polski. Paulina do konkursu zgłosiła serię prac: 2 szkice w formacie: 35 x 45 cm i trzy kompozycje w formacie 100 x 70 cm wykonane w technice mieszanej, zatytułowane: „Podglądając pianistów”.

Uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się 7 grudnia 2017 r. w Centrum Grafiki i Rysunku im. Tadeusza Kulisiewicza w Kaliszu

Honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Prezydent Miasta Kalisza. Współorganizatorzy oraz fundatorzy nagród to Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, Centrum Grafiki i Rysunku im. Tadeusza Kulisiewicza w Kaliszu, Muzeum Ziemi Kaliskiej, Fundacja Stypendia i Nagrody im. T. Kulisiewicza w Warszawie, Wydział Kultury Sportu i Turystyki w Kaliszu oraz Firma EKO.

Podczas zwiedzania Kalisza miałyśmy okazję przyjrzeć się m. in. uroczym kamienicom, architekturze sakralnej – Sanktuarium św. Józefa po raz kolejny odwiedzić pracownię Tadeusza Kulisiewicza, przeniesioną z Warszawy do muzeum kaliskiego. Ponadto podczas naszej wycieczki: zapoznałyśmy się z wyjątkową wystawą prac p. Izabelli Symanowicz – absolwentki naszego liceum pt: ”Cztery pory emocji” eksponowaną w galerii Uniwersytetu Artystycznego im. Adama Mickiewicza w Kaliszu, zwiedziłyśmy wystawy w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej – czasową pt: „Z Kalisza do Kamerunu” poświęconą etnograficznym wyprawom Stefana Szolc-Rogozińskiego do Afryki oraz jego kontynuatorom oraz wystawy stałe związane z archeologią i historią regionu kaliskiego, wystawę pt: „Z plakatem po Polsce” w Centrum Kultury i Sztuki.

Dziękuję uczniom: Aleksandrze Malinowskiej, Janowi Wielowiejskiemu i Bolesławowi Sysio, że tak świetnie spisali się w roli pianistów.
Paulinie gratuluję wytrwałości w pracy, życząc kolejnych sukcesów.
Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z pobytu w Kaliszu i katalogu z wystawy.

Nauczyciel – opiekun artystyczny: Marzena Sroczyńska-Gudajczyk

 

→ Katalog wystawy

 

tekst i fot. – Marzena Sroczyńska- Gudajczyk