Ogólnopolski Konkurs „Wariacje na temat twórczości Jacka Malczewskiego” w Częstochowie – rozstrzygnięty

Sukcesy uczennic – Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Wariacje na temat twórczości Jacka Malczewskiego” w Częstochowie

Z radością odebraliśmy wiadomość, że prace naszych uczennic zostały dostrzeżone na Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Wariacje na temat twórczości Jacka Malczewskiego” w Częstochowie:

• I nagrodaMałgorzata Jurczyk kl. II, praca malarska „I love Malczewski art” (nauczyciel prowadzący: Marzena Sroczyńska-Gudajczyk, Elżbieta Woźniak)
• wyróżnienieDagmara Jędraszek kl. II – fotomontaż „Hamlet polski” (nauczyciel prowadzący: Adam Gudajczyk).

 

Organizatorem konkursu jest Centrum Edukacji Artystycznej przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Zespół Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie.
Przygotowanie do pracy malarskiej wymagało od Małgorzaty sporego zaangażowania się. Moim zadaniem było zainspirowanie i przybliżenie uczennicy dzieł malarza, którego twórczość jest niezmiernie różnorodna i bogata w symbolikę.
W pierwszym etapie pracy, Małgorzata pod kierunkiem nauczyciela – Pani Elżbiety Woźniak zaprojektowała układ graficzny z portretem Malczewskiego na koszulkę, w której namalowała portret własny.
Przyznać należy, że realizacja pracy dla Małgosi była dużym wyzwaniem, zwłaszcza że było to zadanie czasochłonne. Dzięki tej realizacji Małgosia pracowała nad doskonaleniem warsztatu malarskiego, przyjrzała się twórczości Jacka Malczewskiego.

Interesujące wariacje na temat dzieł Malarza wykonały także uczennice
• Justyna Gil kl. II „Dwie odmienne nuty” (nauczyciel prowadzący: Adam Gudajczyk)
• Maria Gąsiorowska kl. II „Śmierć Malczewskiego jako autoportret” (nauczyciel prowadzący: Adam Gudajczyk).

Dziękujemy Pani Grażynie Klauzińskiej i uczennicy Agacie Juszczak, które pozując do zdjęcia, przyczyniły się do sukcesu Dagmary.

Autorkom prac gratulujemy!

 

tekst – Marzena Sroczyńska-Gudajczyk
fot. – Adam Gudajczyk