Ogólnopolski przegląd CEA – Katowice 2014

od 2014-03-06 do 2014-03-08

Zakończył się II etap “Ogólnopolskiego przeglądu prac plastycznych w zakresie rysunku, malarstwa i rzeźby”, organizowanego przez Centrum Edukacji Artystycznej w Zespole Szkół Plastycznych w Katowicach dla makroregionu południowo-zachodniego w dniach 6 – 8 marca.

Miło nam poinformować, że Liceum Plastyczne im. K. Kobro zajęło w przeglądzie wysoką piątą lokatę, potwierdzając tym samym talent i umiejętności “młodych plastyków” oraz rzetelne ich przygotowanie przez pedagogów.
W tym roku naszą placówkę reprezentowały: Katarzyna Jakubowska (realizująca pracę z zakresu rysunku), Magdalena Maros (z zakresu rzeźby) oraz Klara Tomczak (z zakresu malarstwa).
Z całej “artystycznej” trójki, Klara Tomczak dzięki wysokiej punktacji otrzymanej przez oceniające Jury, zakwalifikowała się do kolejnego III etapu przeglądu, który odbędzie się tym razem podczas pleneru malarskiego w Dłużewie. Klara tym samym powalczy o indeks wyższej uczelni.
Dziewczyny podczas całego pobytu w Katowicach, świetnie reprezentowały nasze liceum.

Realizując w dniu przeglądu w poszczególnych pracowniach swoje dzieła, wykazały się kreatywnością, odwagą, zaangażowaniem i twórczą pasją, ponieważ nie miały możliwości konsultowania wykonywanych prac z opiekunami, panią Marzeną Sroczyńska – Gudajczyk oraz panem Marcinem Grabia. Oprócz wykonanych podczas przeglądu prac, zaprezentowały również swoje prace szkolne z rysunku, malarstwa i rzeźby.

Na sam koniec grupa zwiedziła wystawę “Szczere Kłamstwa” ASP Warszawa, eksponowaną w katowickiej galerii Rondo Sztuki.

Jestem przekonany, że przegląd nie tylko pokazał stosunkowo wysoką pozycję naszej placówki na artystycznej mapie makroregionu południowo – zachodniego, ale również przyczynił się do zdobycia przez uczestniczki bezcennego doświadczenia, które zostanie w pełni wykorzystane podczas realizacji kolejnych prac, tym samym otwierając drogę do następnych sukcesów.

Wszystkim uczestnikom przeglądu 2014 serdecznie gratulujemy. Podziękowania kierujemy do nauczycieli, którzy przygotowali młodzież do przeglądu (w zakresie rysunku i malarstwa pani Marzenie Sroczyńskiej-Gudajczyk oraz w zakresie rzeźby panu Zbigniewowi Gąsiorowskiemu) a naszej społeczności uczniowskiej życzymy kolejnych sukcesów i twórczego zapału, który przyniesie przede wszystkim Wam jak największą satysfakcję!

 

tekst i foto – Marcin Grabia