Ogólnopolski Przegląd Rysunku, Malarstwa i Rzeźby – Katowice 2016

W dniach 3 – 5 marca Liceum Plastyczne im. K. Kobro w Zduńskiej Woli po raz kolejny wzięło udział w „Ogólnopolskim Przeglądzie Rysunku, Malarstwa i Rzeźby”, organizowanym przez Centrum Edukacji Artystycznej w Zespole Szkół Plastycznych w Katowicach dla szkół makroregionu południowo – zachodniego.

W tym roku naszą placówkę reprezentowały uczennice kl.III:
Kinga Krupińska, która przedstawiła prace z rysunku, powstałe pod kierunkiem nauczyciela: Joanny Trzcińskiej oraz prace rzeźbiarskie, powstałe pod kierunkiem nauczyciela Zbigniewa Gąsiorowskiego. Podczas przeglądu Kinga wykonała studium głowy w glinie.

Natalia Szwarczewska, prezentowała prace z rysunku i malarstwa, powstałe pod kierunkiem nauczyciela: Marzeny Sroczyńskiej-Gudajczyk. Podczas przeglądu Natalia wykonała studium postaci w rysunku ołówkiem.

Karolina Wlazło, prezentowała prace z rysunku i malarstwa, powstałe pod kierunkiem nauczyciela: Joanny Trzcińskiej. Podczas przeglądu Karolina wykonała studium martwej natury w technice olejnej.

Uczennice realizując w piątek w poszczególnych pracowniach swoje dzieła, wykazały się dużą kreatywnością, odwagą i zaangażowaniem.

Dla grupy nauczycieli organizatorzy zapewnili wspaniałe spotkanie ze sztuką – zwiedzenie wystaw stałych i czasowych Muzeum Śląskiego, dla uczniów – wykład dr inż. Krzysztof Pawełko „Od Atlasu Średniego po Saharę”.

W sobotę, na podsumowanie przeglądu przybył dyrektor naszego liceum Pan Marian Olejniczak.

Miałam przyjemność wraz z uczennicami uczestniczyć w przeglądzie. Jestem przekonana, że udział uczennic w tym wydarzeniu nie tylko ukazał dobrą pozycję naszej placówki na artystycznej mapie makroregionu południowo – zachodniego, ale przede wszystkim przyczynił się do zdobycia przez uczestniczki cennego doświadczenia. Z pewnością zostanie ono w pełni wykorzystane podczas realizacji kolejnych prac, otwierając tym samym drogę do sukcesów.

 

tekst i foto – Marzena Sroczyńska-Gudajczyk
reprodukcje prac – Adam Gudajczyk