Ogólnopolski przegląd rysunku, malarstwa i rzeźby – Katowice 2017

Liceum Plastyczne im. K. Kobro w Zduńskiej Woli jak co roku wzięło udział w „Ogólnopolskim przeglądzie rysunku, malarstwa i rzeźby”, organizowanym przez Centrum Edukacji Artystycznej.
Przegląd dla szkół makroregionu południowo – zachodniego odbył się w dniach 23 – 25 marca w Zespole Szkół Plastycznych w Katowicach.
W tym roku do przeglądu przystąpiło 15 szkół z województwa dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i łódzkiego. Zduńska Wola w punktacji ogólnej zajęła dziesiąte miejsce.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III:
Maria Gąsiorowska, która prezentowała swoje prace z rysunku i malarstwa, powstałe pod kierunkiem nauczyciela Adama Gudajczyka. Podczas przeglądu Marysia wykonała studium postaci w rysunku ołówkiem.
Justyna Gil, która prezentowała swoje prace z malarstwa i rysunku, powstałe pod kierunkiem nauczyciela Adama Gudajczyka.  Podczas przeglądu Justyna malowała martwą naturę w technice olejnej.
Krystyna Lipska, która przedstawiła prace z rzeźby, powstałe pod kierunkiem nauczyciela Zbigniewa Gąsiorowskiego oraz prace rysunkowe, powstałe pod kierunkiem nauczyciela Adama Gudajczyka. Podczas przeglądu Krysia wykonała studium głowy w glinie.

Komisja oceniająca prace podkreślała wysoki poziom prac. Uczniom biorącym udział w przeglądzie gratulujemy zdobytych umiejętności plastycznych i liczymy na dalsze sukcesy.

 

PRACE Z PRZEGLĄDU

Częstochowa – ZSP

Tomaszów Mazowiecki LP

Bielsko – Biała – ZSP

Dąbrowa Górnicza – ZSP

Łódź – ZPSP

Wrocław -ZSP

Wodzisław Śląski – LP

Zabrze – ZS

 

Katowice – ZSP

Zduńska Wola – LP

Tarnowskie Góry – ZSAP

Wrocław – ALA

Jelenia Góra – ZSRA

Cieszyn – NLP

Nysa – ZSiPA

tekst – Adam Gudajczyk
fot. – ZSP Katowice,
Adam Gudajczyk