Plastyk na XII Jarmarku Zduńskowolskim

XII Jarmark Zduńskowolski za nami.

Poza wszystkimi atrakcjami i stoiskami jakie czekały w Al. Kościuszki na mieszkańców i gości, jednym z wyróżniających się było zapewne stoisko Liceum Plastycznego im. K. Kobro w Zduńskiej Woli.

Istniejące od 40 lat na kulturalnej mapie nie tylko miasta ale i świata, o czym świadczą wielokrotnie zdobywane przez naszych uczniów nagrody…regionalne, ogólnopolskie i oczywiście te na szczeblu międzynarodowym, silnie zaznacza swoją obecność.

Swój Jubileusz będziemy świętować w październiku 2016 r. Dobrze, aby mieszkańcy wiedzieli, że mają w swoim mieście tak silną placówkę kulturalną. Bo właśnie kultura i sztuka świadczy o nas…jest swego rodzaju naszą tożsamością.

Dziś młodzież zaprezentowała zainteresowanym umiejętności toczenia na kole garncarskim czy rysowania. Najmłodsi, którzy nas odwiedzili, mogli wcielić się w różne postacie, dzięki malowaniu twarzy.
Mimo tego, że koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, na pewno jeszcze o naszym “plastyku” przed wakacjami usłyszycie!

Podziękowania składam zaangażowanym w dzisiejszy jarmark uczniom: Małgorzacie J., Julicie G., Kindze L., Marii G., Aleksandrze J., Justynie G., Dagmarze J., Albertowi W., Jakubowi Sz., Przemkowi P., Kamilowi S.

Podziękowania dla nauczycieli plastyków oraz przedmiotów ogólnokształcących, paniom: Iwonie Niedźwieckiej, Marii Zimoch, Ewie Klimczak oraz panu Zbigniewowi Woźniakowi którzy pełnili dziś swoje dyżury.

Gościnnie nasze stoisko odwiedzili także: Agnieszka Donder, Agata Zieleźnicka, Marzena Sroczyńska-Gudajczyk oraz dyrektor Marian Olejniczak.

Wsparcie transportowe zapewnił pan Alek (mega dzięki)

Całość koordynował nieoceniony Witold Rajczak.

 

tekst – Marcin Grabia
fot. – Karolina Kaszubska,
Dagmara Jędraszek,
Przemysław Poraziński.