Plener Malarski Dla Dzieci w Kolumnie

28-30 czerwca 2016
Dzisiaj zakończyliśmy trzydniowy Plener Malarski Dla Dzieci, który miał miejsce w Kolumnie. Organizatorem był Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Paderewskiego w Łasku-Kolumnie, Liceum Plastyczne im.Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli, Stowarzyszenie Nasza Kolumna oraz Stowarzyszenie Malarzy Amatorów z Łodzi.

Gromada kilkunastu młodych malarzy wytypowana przez szkołę w Kolumnie rozwijała pod naszym okiem swoje talenty malarskie. Opiekę artystyczną sprawowałam
osobiście wraz z uczennicą naszego liceum Weroniką Minias przy aktywnej współpracy pani Małgorzaty Jatczak ze szkoły w Kolumnie oraz Pań ze Stowarzyszenia Malarzy Amatorów z Łodzi. Bawiliśmy się świetnie, a efekty pracy dzieci są spektakularne! We wrześniu, tuż po wakacjach planujemy ich wystawę w Liceum Plastycznym w Zduńskiej Woli.
Od dzieci można się naprawdę sporo nauczyć.
Plenerem tym inaugurujemy współpracę między Zespołem Szkół Ogólnokształcących im. Jana Paderewskiego w Łasku – Kolumnie i Liceum Plastycznym im. K. Kobro w Zduńskiej Woli.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzenia i samym Dzieciom, które tak owocnie i bezkompromisowo pracowały.

 

 

tekst – Joanna Trzcińska