Plener w Strońsku

Matura w pełni, ale nie wszyscy przecież żyją “królową nauk” jak mówi się o matematyce.

Mimo przedłużonego dla młodzieży weekendu majowego z tytułu egzaminu dojrzałości, dziś grupa młodych plastyków nie próżnowała i wzięła udział w II edycji międzyszkolnego Powiatowego Pleneru Malarskiego pt: “Strońskie spotkania plenerowe”.
A jeszcze dzień wcześniej i całą noc, ulewnie padał deszcz, pozostawiając pod znakiem zapytania organizację pleneru. Dziś jednak aura była doskonała do tworzenia prac.
Kto nie zdążył wyjechać na majówkę, miał w Strońsku okazję do obserwacji różnych zjawisk przyrodniczych oraz namiastkę górskich hal za sprawą owieczek, które pojawiły się w tym malowniczym miejscu. Usłyszeć mogliśmy też żurawi klangor i zobaczyć kilka gatunków ptaków.

Teraz już tylko cierpliwie czekamy na efekty prac uczestników pleneru, a pozostałe osoby zachęcamy do aktywnego wykorzystywania wolnego czasu. Może to być szkicownik, który wrzucicie do plecaka podczas rowerowej wycieczki albo aparat fotograficzny. Kto wie…może niebawem zaskoczymy Was kolejnym plenerem?

Przypomnijmy, że organizatorami pleneru są: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zapolicach, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zapolicach, Liceum Plastyczne im. K. Kobro w Zduńskiej Woli i Fundacja Promocji Sztuki Art Affera.

„Strońskie spotkania plenerowe” honorowym patronatem objął w tym roku Starosta Zduńskiej Woli oraz Wójt Gminy Zapolice.

Opiekę sprawowali: pani mgr Agata Kałużewska, pani dr Joanna Trzcińska oraz pani mgr Marzena Sroczyńska-Gudajczyk.
Młodych twórców odwiedził także nauczyciel naszego plastyka, pan mgr Krzysztof Nowak.

 

tekst – Marcin Grabia
fot. – Marzena Sroczyńska-Gudajczyk,
Marcin Grabia