Plener zimowy w Dłużewie – wernisaż

Gorąco się zrobiło w holu “plastyka”, mimo że eksponowane prace przedstawiały zimową scenerię. A wszystko dzięki licznie zgromadzonym Gościom oraz Twórcom. Dziś podsumowaliśmy 5-cio dniowy plener klasy III w Dłużewie, otwierając tym samym poplenerową wystawę.

Pan Dyrektor Marian Olejniczak zwrócił uwagę, że to pierwszy zimowy plener w historii szkoły. Pierwszy, a jakże owocny. Dobra atmosfera, rozmowy i cenne wskazówki, które chłonęli uczniowie klasy III zaowocowała bogatą ekspozycją. Sama młodzież wyraziła uznanie dla kadry – dr Joanny Trzcińskiej oraz mgr Darii Rutkowskiej – Siudy, zaznaczając, że to dzięki paniom, niejako potrafili się otworzyć…nie tylko na materię malarską, ale również na siebie, a prace powstawały nawet do późna w nocy.

Nie pozostaje nic innego jak tylko odwiedzić mury naszego liceum i koniecznie zobaczyć, jak intrygujące prace powstały. Zimowy plener skłonił młodych artystów do ograniczenia palety barw. Jednak ich obserwacje i wyobraźnia dały bogactwo motywów i sposobów ich komponowania.

Podziękowania dla Rodziców naszych podopiecznych, którzy tłumnie przybyli na wernisaż.

Niespodzianką od pań Trzcińskiej i Rutkowskiej – Siudy był pamiątkowy katalog z wystawy, który opracował graficznie pan Kamil Siuda. Druk zapewniła Reklama od A do Z z Łasku. Serdecznie dziękujemy!

W imieniu młodzieży składamy specjalne podziękowania dla gospodarza domu plenerowego w Dłużewie – pani Małgorzaty Małolepszy.
Kierujemy je również do kadry naukowej ASP w Warszawie: prof. ASP Janusza Knorowskiego, dr Macieja Duchowskiego oraz asyst. Macieja Czyżewskiego, którzy przeprowadzili warsztaty rysunkowe.

Specjalne podziękowania dla opiekunów artystycznych: dr Joanny Trzcińskiej i mgr Darii Rutkowskiej – Siudy.

Gratulacje dla młodzieży z klasy III!

 

tekst i foto – Marcin Grabia