Podsumowanie konkursów oraz otwarcie wystaw w Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola

19 czerwca 2015 r. w Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów i otwarcie wystaw pokonkursowych: “Moja Przygoda w Muzeum”, “Detale małej architektury. Kapliczki” oraz “Rodzinne historie”. Konkursy honorowym patronatem objęli Prezydent Miasta Piotr Niedźwiecki i Starosta Powiatu Zduńskowolskiego Wojciech Rychlik. Otwarta została również wystawa “Okolica z kapliczką w tle”, prezentująca prace łódzkiego etnologa i antropologa Andrzeja Białkowskiego.

Rano, na muzealnym dziedzińcu, Prezydent Miasta Zduńska Wola Piotr Niedźwiecki przekazał zduńskowolskim Żakom klucz do bram miasta.

W trzech konkursach wzięło udział łącznie 89 osób z następujących placówek: Publiczne Przedszkole nr 3 w Zduńskiej Woli, Szkoła Podstawowa nr 10 w Zduńskiej Woli, Zespół Gimnazjum i Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Janiszewicach, Publiczne Gimnazjum nr 5 w Zduńskiej Woli, Publiczne Gimnazjum nr 1 w Zduńskiej Woli, I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Zduńskiej Woli, Liceum Plastyczne im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli, Ognisko Plastyczne działające przy Liceum Plastycznym, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zapolicach.

 

 

tekst i foto – Marzena Sroczyńska-Gudajczyk