“Polska & Meksyk inspiracje”- wernisaż wystawy Krzysztofa Nowaka

W galerii sieradzkiego BWA otworzona została wystawa malarstwa i rysunku pt: “Polska & Meksyk inspiracje”. Autor zaprezentował na dwóch salach ekspozycyjnych 61 obrazów oraz 30 rysunków.

Wernisaż zgromadził ogromną liczbę zaproszonych gości…rodzinę, przyjaciół, koleżanki i kolegów z pracy, znajomych, obecnych i byłych uczniów oraz osoby, które pojawiły się pierwszy raz zaciekawione twórczością doświadczonego artysty.

Krzysztof Nowak jest absolwentem łódzkiej ówczesnej PWSSP (obecnie ASP).
Od 1990 roku prowadzi zajęcia z przedmiotów artystycznych w PLSP im. K. Kobro w Zduńskiej Woli. Związany jest z artystami działającymi przy sieradzkim BWA. Współzałożyciel Sieradzkiego Towarzystwa Sztuk Pięknych. Członek Rady Programowej Fundacji Promocji Sztuki “Art-Affera”. Jest uczestnikiem wielu plenerów malarskich, wystaw indywidualnych i zbiorowych. Ostatnie cztery lata jego twórczości, to inspiracje wynikające z podróży do Meksyku. Prace Krzysztofa Nowaka znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Panu Krzysztofowi gratulujemy wystawy i oczywiście zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do odwiedzania BWA w Sieradzu. Wystawa czynna będzie do 28 marca 2020 roku.

MG
Dziękujemy za fotografie panu Tomaszowi Oszczędzie.