Powiatowy Plener Malarski “Strońskie spotkania plenerowe”

5 maja 2015 r. odbył się I międzyszkolny Powiatowy Plener Malarski “Strońskie spotkania plenerowe”.
Inicjatorką pleneru adresowanego do uczniów szkół gimnazjalnych powiatu zduńskowolskiego i uczniów Liceum Plastycznego w Zduńskiej Woli jest Agata Kałużewska, nauczyciel i prezes Fundacji Promocji Sztuki Art Affera.
Nasze liceum prezentowali uczniowie: Karolina Kaszubska, Kinga Lenke, Bartłomiej Ratajczyk, Laura Jerzak, Ewa Krata, Natalia Grala wraz z nauczycielami: Joanną Trzcińką i Marzeną Sroczyńską-Gudajczyk. Uczniowie Gimnazjum w Czechach przybyli z Barbarą Chwiałkowską a uczniowie Gimnazjum w Zapolicach z Agatą Kałużewską.
Młodzież gimnazjalna podczas pleneru mogła podejrzeć śmiałe rozwiązania rysunkowo – malarskie naszych uczniów i odkryć w sobie pociąg do sztuki. Uczestnicy pleneru pracowali z dużym wyczuciem koloru, podejmowali temat perspektywy zbieżnej. Plener umożliwił wymianę doświadczeń uczniów i pedagogów. Przede wszystkim był on okazją do rozmów o poszczególnych specjalizacjach, na których warto się kształcić, by zdobyć tytuł plastyka.
Powstały wspaniałe prace w różnorodnych technikach rysunkowych i malarskich, które będzie można obejrzeć na wystawach w Zapolicach i Zduńskiej Woli. Wtedy też poznamy laureatów pleneru, autorów najciekawszych prac.

 

Organizatorzy pleneru:

– Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zapolicach
– Liceum Plastyczne im. K. Kobro w Zduńskiej Woli
– Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zapolicach
– Fundacja Promocji Sztuki Art Affera.

“Strońskie spotkania plenerowe” objęło honorowym patronatem Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli”.

 

 

tekst – Adam Gudajczyk
foto – Marzena Sroczyńska-Gudajczyk