Pożegnanie absolwentów 2014

2014-04-25

25 kwietnia, w naszej szkole odbyło się uroczyste pożegnanie czwartoklasistów.
W Galerii “Na rogu” aż wrzało od rodzinnej, pełnej emocji atmosfery, na początku nastąpiło odśpiewanie hymnu, oraz przekazanie sztandaru naszego Liceum, na ręce uczniów 3 klasy. Następnie Pan Dyrektor, Marian Olejniczak z wielką sympatią i troską udzielił wielu rad młodym, ruszającym w świat absolwentom, a także napomknął o wspomnieniach związanych z uczniami IV klasy, które na zawsze pozostaną w jego pamięci oraz będą niczym legendy, krążyć po murach LP. Oczywiście, Pani Zimoch, wychowawczyni abiturientów również pożegnała swoich ukochanych wychowanków pięknymi słowami pociechy, dumy i podziękowania za wspólnie spędzone 4 lata.
Po uroczystych przemówieniach, nastąpił moment rozdania świadectw, rzecz jasna, na początku dokument otrzymały osoby z najwyższymi wynikami oraz nagrodami za sukcesy w nauce, czego bardzo gratulujemy.
Nie można pominąć podziękowań w stronę grona pedagogicznego, które przeprowadziło młodych artystów przez kilka lat edukacji, na ręce Pani Marii Zimoch, Pani Wicedyrektor Bogumiły Werner oraz Pana Mariana Olejniczaka powędrowały bukiety kwiatów z wyrazami szacunku i wdzięczności. Każdy z nauczycieli otrzymał słodki upominek z małą sentencją.
Na koniec podziękowania skierowano do samych absolwentów, stało się to za sprawą 3 klasy, która przygotowała film pt “Marzenia senne Pani Zimoch”, który przedstawiał członków czwartej klasy we śnie ich wychowawczyni, śmiechu było co nie miara, czego życzymy naszym maturzystom na całe życie.
Wielu z nich zapisało się sukcesem w Liceum Plastycznym, inni swoim charakterem, jeszcze inni spokojem, my zapamiętamy ich jako wspaniałych kolegów i koleżanki, którzy nie raz, nie dwa służyli nam pomocą, dobrą radą lub uśmiechem.

tekst – Klara Tomczak
foto – Adam Gudajczyk