Pożegnanie IV klasy

“The NeverEnding Story…”, przypomniał mi się ten utwór kiedy na korytarzu znów zobaczyłem galowo ubranych “czwartoklasistów” gotowych opuścić mury naszej szkoły. Dziś patrzą na świat inaczej…dojrzale. Bogatsi o nowe doświadczenia, wiedzę ale przede wszystkim otwarci na nowe horyzonty i wyzwania jakie na Nich czekają. Jeszcze tylko przed Nimi ostatni egzamin…matura, by mogli otworzyć sobie wszystkie drzwi do wymarzonej przyszłości. Pewnie czasem będzie ciężko, nie zawsze po ich myśli, ale są młodzi, mocni i…po “plastyku”, bo tu spędzili swoje ostatnie cztery lata, które ich zahartowały! Wynoszą stąd wiedzę, wspomnienia, przyjaźni, miłość…wynoszą ze sobą świat, który już nigdy nie wróci, bo tych chwil nie da się cofnąć. Ale Ich historia się nie kończy. Ona dopiero się zaczyna, wraz z Ich marzeniami, planami i określonymi celami, które pragną osiągnąć. Już za niewiele ponad rok, obchodzić będziemy Jubileusz 40-lecia naszego liceum. Liczę, że znów przekroczą próg naszych drzwi, by dumnie dzielić się swoimi spostrzeżeniami czy wrażeniami z nowo obranych ścieżek przepełnionych samymi sukcesami. My zostajemy tutaj, by kształcić kolejne roczniki utalentowanych osób. Ale Wy pamiętajcie, że zawsze możecie nas odwiedzać, pytać…szukając odpowiedzi na nurtujące Was pytania. Mimo wzlotów i czasem drobnych upadków, nie raz zakręci Wam się łza w oku. Dziś przecież u wielu z Was ich nie zabrakło. To skromny dowód na to, że nasza praca ma sens. Ja w imieniu całej kadry pedagogicznej, życzę Wam wielu sukcesów, realizacji wszelkich podjętych wyzwań i cierpliwego dążenia do osiągnięcia jak najwyższych laurów w życiu nie tylko zawodowym ale i osobistym.

Nieubłaganie mijają sekundy, minuty, godziny, dni, lata…ale jeśli pamiętacie o tym co tu przeżyliście, to Wasza historia się nie skończy.

Absolwenci 2015:
Dominika Stacherska, Marika Krata, Margareta Laskowska, Olga Szymczak, KarolinaTreler, Klaudia Grabowska, Barbara Lubiszewska, Magdalena Maziarczyk, Szymon Nowak, Izabela Płóciennik, Katarzyna Jakubowska, Sabina Muchamadejew, Aneta Szewc, Klaudia Janiak, MartaKmieć, Magdalena Maros, Klara Tomczak, Katarzyna Rybak.
Wychowawczyni – Bożena Kosowska.

 

tekst – Marcin Grabia
foto – Adam Gudajczyk
Marcin Grabia