Praca pani Marzeny Sroczyńskiej-Gudajczyk na internetowej Wystawie Międzynarodowej „Bolonia vista dal Mondo” w Bolonii.

Miło nam poinformować, że praca pani Marzeny Sroczyńskiej-Gudajczyk pt. „In memoria di Giorgio Morandi” („Pamięci Giorgia Morandiego”, technika: akryl, tektura, format 70 x 70 cm), eksponowana jest na internetowej Wystawie Międzynarodowej „Bolonia vista dal Mondo” („Bolonia widziana ze Świata”) w Bolonii.
Wystawa trwająca od 1 marca do 30 czerwca 2022 r., dostępna jest na stronie internetowej:
www.bo-it.org
Link do wystawy:
http://www.bo-it.org/en/#ContentPremio

Ekspozycja jest efektem konkursu „BO it!” i dedykowana jest artystom – ilustratorom, którzy nadesłali prace będące nowym, kreatywnym spojrzeniem na Bolonię. Są to kompozycje plastyczne opracowane na podstawie zaproponowanego przez Organizatora szablonu graficznego.

“BO it!” to inicjatywa kulturalna promowana przez stowarzyszenia Il Civico 32 i Meno Per Meno, przy udziale Fundacji Del Monte z Bolonii i Rawenny oraz COOP Adriatica i wspierana przez Gminę Bolonia, Bologna Welcome, Children’s Book Fair, Galleria Millenium, CotaBo, sponsor Technik Maimeri, we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Bolonii, Spółdzielnią Nazareńską, Autorami Obrazów, Banco Artigiano i Miejskim Muzeum Archeologicznym w Bolonii.
Wystawa odbywa się we współpracy z Gminą Bolonia w ramach festiwalu książek i ilustracji dla dzieci, organizowanym przez miasto podczas Bolońskich Targów Książki Dziecięcej. Kuratorami wydarzenia są Biblioteki Hameln i Bolońskie w ramach Paktu Bolońskiego na rzecz promowania czytelnictwa.