Projekt artystyczny THE ART OF ROCK II

24 września o godz. 18:30 w Łaskim Domu Kultury (ul. Narutowicza 11) odbędzie się wernisaż THE ART OF ROCK w Galerii z Fortepianem ŁDK, a następnie ok. godz. 19:00 w Sali Widowiskowej ŁDK koncert zespołu VernissagE.

Projekt artystyczny THE ART OF ROCK II ma na celu skupić artystów dla których połączenie fotografii i dźwięku może reprezentować niewyrażone stany emocjonalne, niezbadane miejsca i ludzi.
To, co jest spoiwem niezależnych, autorskich prac to poszukiwania odpowiedzi na sposób określenia siebie i widzenia otaczającego świata, a przede wszystkim ulotności czasu.

Zrozumienie przemijania przy fotograficznej nieprzemijalności dało fotografii siłę dokumentu, natomiast świadomość artystyczna twórcy stworzyła z fotografii sztukę z kreacją podstawowego atrybutu czyli obrazu, który w połączeniu z ulotnością dźwięku, muzyki wykonywanej na żywo pozwala wykreować nowe widzenie otaczającej nas rzeczywistości z wykorzystaniem ujęć momentalnych.

Projekt powstał z inicjatywy Witolda Rajczaka, artysty grafika, fotografa i muzyka rockowego w zespole VernissagE, obecnie dyrektora Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli, z którego zaproszeni zostali absolwenci i uczniowie, by zaprezentować prace fotograficzne i prezentacje multimedialne na wystawie i podczas koncertu VernissagE – THE ART OF ROCK II

THE ART OF ROCK II wpisuje się obchody 45-lecia PLSP w Zduńskiej Woli

The Art:
Katarzyna Borkowska
Alicja Michalak
Bolesław Sysio
Hania Tarasiewicz
Magda Kowalska
Jagoda Krankowska
Agnieszka Nakonieczna
Aleksandra Strupińska


Organizatorzy:
Łaski Dom Kultury
VernissagE
Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych