Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Ponad dwumiesięczne wakacje już za nami.

Do kolejnych (nie licząc przerw) weekendów i innych wolnych dni, zostało tylko 185 roboczych dni.

W nowym roku szkolnym przed każdym z nas stają nowe wyzwania. Doświadczoną klasę czwartą czeka przygotowanie dyplomów i egzamin maturalny. Klasa druga i trzecia będzie zdobywać kolejne umiejętności i wiedzę, a najmłodsza – pierwsza, będzie nie tylko zgłębiać tajniki sztuki ale również aklimatyzować się w nowej szkole. W tym ostatnim pomogą jej zarówno starsze koleżanki i koledzy jak również wychowawca, nauczyciele i wszyscy pracownicy naszego plastyka.

Podczas oficjalnego rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017 głos zabrał dyrektor szkoły. Miłym akcentem było wręczenie dwóch równorzędnych nagród za najlepsze wyniki w nauce w roku szkolnym 2015/2016 dla uczennic: Karoliny Wlazło (z obecnej klasy IV) oraz Małgorzaty Jurczyk (z obecnej klasy III). Nagrody w imieniu Fundacji Art Affera wręczył pan Krzysztof Nowak, nasz nauczyciel współpracujący z w/w fundacją. A dlaczego dziś? Pod koniec czerwca uczniowie klasy III uczestniczyli w plenerze malarskim. Niestety nie było tym samym okazji do przekazania wspomnianej nagrody.

Przed szkolną społecznością głos zabrał również aspirant sztabowy pan Robert Latus z Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli, poruszając problem zagrożeń jakie mogą czyhać na młodych ludzi, ale również fakt dotyczący stałej współpracy naszej placówki z jednostką policji.

Rok szkolny 2016/2017 to także przygotowania do nowej planowanej reformy szkolnictwa ale również zbliżające się za niespełna półtora miesiąca bardzo ważne wydarzenie, jakim jest 40-lecie naszej placówki. Przygotowania do niego trwają już od dłuższego czasu i systematycznie staramy się informować o naszym Jubileuszu na fanpage’u oraz oficjalnej stronie szkoły.

Istotnym elementem corocznego rozpoczęcia roku szkolnego jest pamięć o ofiarach II Wojny Światowej.
W 77 rocznicę jej wybuchu, w uroczystych obchodach na Placu Wolności w Zduńskiej Woli wziął udział Poczet Sztandarowy Liceum Plastycznego im. K. Kobro pod opieką pana Zbigniewa Gąsiorowskiego.

A co przyniesie nowy rok szkolny? Na pierwsze podsumowania trzeba niestety poczekać do końca semestru. Jednak znając naszą zdolną młodzież, możemy się spodziewać kolejnych wystaw, sukcesów i wielu ciekawych artystycznych wydarzeń.

 

tekst – Marcim Grabia
fot. – Maria Gąsiorowska,
Karolina Wlazło