Stulecie Niepodległości – uroczystości szkolne

W piątek w Liceum Plastycznym odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Dokładnie o godzinie 11:11 wraz z tysiącami uczniów w całej Polsce odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”. Uroczystość rozpoczęło przemówienie pana dyrektora Witolda Rajczaka na temat wartości wolności, niepodległości i możliwości samostanowienia w życiu narodu oraz współczesnego rozumienia patriotyzmu, jako idei bezcennej, stającej ponad sporami i różnicami.
Na tę wyjątkową okazję uczniowie klasy III pod opieką pań Grażyny Klauzińskiej i Agaty Zieleźnickiej przygotowali opowieść o sztuce niepodległej Polski, o tym co przez ostatnie 100 lat zdarzyło się w niej najważniejszego, jak musiała zmagać się z trudną historią i walczyć o swobodę wypowiedzi artystycznej.
Na koniec każdy z nas napisał życzenia dla Polski, które zakopane zostały na szkolnym dziedzińcu. Mamy nadzieję, iż odnalezione zostaną kiedyś przez wolnych ludzi, którzy tak jak my, będą mieli możliwość uczyć się, realizować swe pasje, marzyć, kochać i robić to wszystko, co przynosi szczęście i satysfakcję.

tekst: Katarzyna Podsadniak-Golec

zdjęcia: Aleksandra Strupińska, Aleksandra Kmita