Sukces na Ogólnopolskim przeglądzie rysunku, malarstwa i rzeźby – Katowice 2018

Liceum Plastyczne im. K. Kobro w Zduńskiej Woli jak co roku wzięło udział w „Ogólnopolskim przeglądzie rysunku, malarstwa i rzeźby”, organizowanym przez Centrum Edukacji Artystycznej.
Przegląd dla szkół makroregionu południowo–zachodniego odbył się w dniach 9–10 marca br. w Zespole Szkół Plastycznych w Katowicach.
W tym roku do przeglądu przystąpiło 18 szkół z województwa dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i łódzkiego.

Naszą szkołę reprezentowały wybrane na drodze konkursu trzy uczennice III klasy.

Dziewczyny świetnie dały sobie radę i nasza szkoła uplasowała się na 5. miejscu w makroregionie, a indywidualnie nasze uczennice zajęły miejsca tuż za pierwszą dziesiątką jedynie ułamkami punktów ustępując najlepiej ocenionym uczestnikom konkursu.

 

 

Bohaterkami tegorocznego przeglądu były:

• Martyna Borowiecka, która prezentowała swoje prace z malarstwa i rysunku, powstałe pod kierunkiem nauczycielki Joanny Trzcińskiej.
Podczas przeglądu Martyna malowała martwą naturę.

• Alicja Domańska, która przedstawiła prace z rzeźby, powstałe pod kierunkiem nauczyciela Zbigniewa Gąsiorowskiego oraz prace rysunkowe, powstałe pod kierunkiem nauczycielki Joanny Trzcińskiej.
Podczas przeglądu Alicja wykonała studium głowy w glinie.

• Magdalena Nowicka, która prezentowała swoje prace z rysunku i malarstwa, powstałe pod kierunkiem nauczycielki Marzeny Sroczyńskiej-Gudajczyk.
Podczas przeglądu Magda wykonała rysunek – studium postaci.

 

Dziękujemy, za wysiłek przygotowań do przeglądu i uczennicom, i nauczycielom!

 

tekst – Joanna Trzcińska
fot. – ZSP Katowice, Joanna Trzcińska