Sukces naszych Uczennic na Ogólnopolskim Przeglądzie Rysunku, Malarstwa i Rzeźby – Katowice 2015

Miło nam poinformować, że Liceum Plastyczne im. K. Kobro w Zduńskiej Woli zajęło 2 miejsce na „Ogólnopolskim Przeglądzie Rysunku, Malarstwa i Rzeźby”, organizowanego przez Centrum Edukacji Artystycznej w Zespole Szkół Plastycznych w Katowicach dla makroregionu południowo – zachodniego.

W tym roku naszą placówkę reprezentowały: Laura Jerzak (realizująca pracę z zakresu rysunku), Natalia Grala (z zakresu rzeźby) oraz Ewa Krata (z zakresu malarstwa).

Z całej „artystycznej” trójki, Ewa Krata zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do kolejnego III etapu przeglądu, który odbędzie się tym razem podczas pleneru malarskiego w Dłużewie. Ewa tym samym powalczy o indeks wyższej uczelni. Uczennice podczas całego pobytu w Katowicach, świetnie reprezentowały nasze liceum. Opiekunami podczas wyjazdu do Katowic byli nauczyciele: Marzena Sroczyńska-Gudajczyk i Krzysztof Nowak.

Uczennice, realizując w dniu przeglądu w poszczególnych pracowniach swoje dzieła, wykazały się kreatywnością, odwagą, zaangażowaniem i twórczą pasją. Oprócz wykonanych podczas przeglądu prac, zaprezentowały również swoje prace szkolne z rysunku, malarstwa i rzeźby.

Jesteśmy przekonani, że przegląd nie tylko pokazał wysoką pozycję naszej placówki na artystycznej mapie makroregionu południowo – zachodniego, ale również przyczynił się do zdobycia przez uczestniczki bezcennego doświadczenia, które zostanie w pełni wykorzystane podczas realizacji kolejnych prac, tym samym otwierając drogę do następnych sukcesów.

Wszystkim uczestnikom przeglądu 2015 serdecznie gratulujemy. Podziękowania kierujemy do nauczycieli, którzy przygotowali naszą młodzież do przeglądu (w zakresie rysunku i malarstwa pani Marzenie Sroczyńskiej-Gudajczyk oraz w zakresie rzeźby panu Zbigniewowi Gąsiorowskiemu) a naszej społeczności uczniowskiej życzymy kolejnych sukcesów i twórczego zapału.

 

 

Grupa zwiedziła również wystawę prac wykładowców Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu pt. „Kolekcje”, eksponowaną w katowickiej galerii Rondo Sztuki.

 

tekst – Adam Gudajczyk
foto – Marzena Sroczyńska-Gudajczyk,
Krzysztof Nowak