Sukces Weroniki Stawskiej w konkursie “Ceramiony”

Miło nam poinformować, że w jubileuszowej XX edycji ogólnopolskiego konkursu „Ceramiony” w Elblągu, uczennica klasy II Weronika Stawska zdobyła ex aequo I nagrodę.

Praca wykonana została w pracowni ceramiki artystycznej pod opieką mgr Zbigniewa Woźniaka i mgr Iwony Niedźwieckiej.

Serdecznie Gratulujemy!

Prace zaprezentowane zostaną na pokonkursowej wystawie, połączonej z uroczystym wręczeniem nagród, które odbędzie 18 grudnia 2019 r., o godz. 17.00 w Galerii Nobilis w CSE „Światowid” w Elblągu.

Na stronie organizatora możemy przeczytać: „Na tegoroczną edycję Ogólnopolskiego Konkursu CERAMIONY wpłynęło 159 prac. Pomimo, iż wszystkie prace zostały wykonane w tym samym tworzywie, cechuje je duża różnorodność zarówno pod względem techniki wykonania, jak i doboru tematów. Na konkurs nadesłano zarówno biskwity, jak i prace szkliwione, formy pełnoplastyczne oraz płaskorzeźby, naczynia użytkowe oraz formy dekoracyjne.
W konkursie wzięły udział 51 placówki – szkoły, ośrodki kultury, warsztaty terapii zajęciowej, organizacje pozarządowe oraz osoby prywatne z całej Polski. Uczestnikami konkursu były dzieci, młodzież, dorośli, w tym także osoby z niepełnosprawnościami, które rozwijają swoje pasje z zakresu ceramiki.

W dniu 7 grudnia w CSE „Światowid” jury w składzie:
• Zbigniew Szmurło – artysta plastyk
• Agnieszka Warsza – artysta plastyk
• Teresa Miłoszewska – oligofrenopedagog
• Kamila Mach – sekretarz konkursu
wybrało najlepsze prace oraz przyznało nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach: dzieci, młodzież i dorośli.

Tekst: MG
Foto: mat. organizatora, Weronika Stawska