Sukcesy naszych Uczennic w Konkursie literackim oraz współpraca z MDK Ratusz w ramach Projektu ,,Kryminalna sprawka, czyli jak pisać bez językowych zbrodni”

Miło nam przekazać informację o sukcesie naszych uczennic w Konkursie na opowiadanie kryminalne, którego akcja rozgrywa się w Zduńskiej Woli w ramach Projektu MDK Ratusz w Zduńskiej Woli pt. ,,Kryminalna sprawka, czyli jak pisać bez językowych zbrodni”.

Karolina Makówka, uczennica kl. II zdobyła Wyróżnienie w kategorii 14-17 lat za opowiadanie
pt.Bo miały czerwone usta…”,
Opowiadanie autorstwa Kariny Janczak,uczennicy kl. II pt. „Gra w mordercę” zakwalifikowało się do zbioru opowiadań.
,,Tego nie wie nikt” – to tytuł książki, która powstała w ramach konkursu na opowiadanie kryminalne rozgrywające się w Zduńskiej Woli.

Prezentacja książki pt. ,,Tego nie wie nikt” w formacie pdf – tutaj:
https://www.mdk-zdunskawola.pl/tego-nie-wie-nikt/

W książce znalazły się ilustracje – obrazy uczniów obecnej kl. IV naszej szkoły, pochodzące z pleneru malarskiego w Zduńskiej Woli – „Zduńska Wola 2021”, który odbył się w czerwcu 2021 r.
Autorami obrazów są uczniowie:
Zuzanna Grzesik
Jagoda Krankowska
Anna Przygodzka
Agnieszka Kwiecień
Iga Janicka
Bartosz Urbaniak
Wiktoria Myszkowska
Maciej Hojnacki
Ponadto na okładce i wewnątrz książki znajdują się „Abstrakcje” Agnieszki Nakoniecznej, obecnie absolwentki naszej szkoły. „Abstrakcje” powstały w roku szkolnym 2019/2020.
Opiekę artystyczną nad autorami ilustracji sprawowała pani Marzena Sroczyńska-Gudajczyk – nauczyciel rysunku i malarstwa.

Dziękujemy Organizatorom Projektu, zwłaszcza Pani Emilii Gorącej – pomysłodawczyni i koordynatorce za zaproszenie naszej szkoły do współpracy w Projekcie. Z pewnością udział w tak wyjątkowym przedsięwzięciu artystycznym jest dla naszych uczniów formą wyróżnienia i doskonałą promocją ich twórczości.
Podsumowanie projektu i rozstrzygnięcie konkursu na opowiadanie odbyło się 29 października
w Sali Kameralnej MDK Ratusz w Zduńskiej Woli.

Jak informują Organizatorzy, – Projekt ,,Kryminalna sprawka, czyli jak pisać bez językowych zbrodni”, otrzymał dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu ,,Ojczysty – dodaj do ulubionych”. Partnerami była Komenda Powiatowa Policji i I LO im. Kazimierza Wielkiego w Zduńskiej Woli.
Projekt zrealizowany został pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zduńska Wola.

Tekst i fot.: Marzena Sroczyńska-Gudajczyk


Linki:
Nasze Radio:
https://www.nasze.fm/news,39422
ZW Media:
https://zwmedia.pl/zw_wp/wp-content/uploads/wprost/2021.11.02.mp4