Sukcesy naszych uczennic w Konkursie Malarskim El Greco w Siedlcach

Miło nam podzielić się z Państwem informacją o kolejnych sukcesach naszych uczennic.
Uczennice klasy III Liceum Plastycznego im. K. Kobro w Zduńskiej Woli, zostały laureatkami Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego El Greco w Siedlcach. W kategorii szkoły ponadgimnazjalne: Ewa Krata zdobyła II nagrodę, Laura Jerzak – III nagrodę, a Natalia Grala – wyróżnienie.
Organizatorami konkursu są: Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach, Muzeum Diecezjalne w Siedlcach i Urząd Miasta Siedlce. Celem konkursu było wykonanie prac malarskich ukazujących interpretacje twórczości i życia El Greco.
Uroczyste otwarcie wystawy zaplanowane jest na 7 lutego 2015 r. w Miejskim Ośrodku Kultury – Akademii Sztuki “Piękna 7” w Siedlcach.
Rok 2014 został ogłoszony przez UNESCO Międzynarodowym Rokiem El Greco z okazji 400 rocznicy śmierci wielkiego grecko-hiszpańskiego, malarza. W 2004 roku w Muzeum Diecezjalnym w Siedlcach miało miejsce odsłonięcie jedynego w Polsce obrazu hiszpańskiego malarza El Greco (1541-1614) „Ekstaza św. Franciszka” namalowanego w 1578 r. Stało się dopiero po 40 latach od przypadkowego natrafienia na ten obraz na plebanii w Kosowie Lackim.
Poniżej prezentujemy kilka zdjęć ukazujących etapy realizacji prac na konkurs oraz efekty końcowe.
Laureatkom konkursu – gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Nauczyciel rysunku i malarstwa – opiekun artystyczny – Marzena Sroczyńska-Gudajczyk

 

tekst – Marzena Sroczyńska-Gudajczyk
foto  – Marzena Sroczyńska-Gudajczyk
Adam Gudajczyk
 

→ Protokół z posiedzenia obrad Jury Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego El Greco

→ www.elgreco.siedlce.pl