THE ART OF ROCK II – fotorelacja

Przedstawiamy obszerną fotorelację z wystawy fotografii młodych artystów z “plastyka”, wśród których są również absolwenci, pt: “THE ART OF ROCK II”, którego finał odbył się 24 września 2021 r., w Łaskim Domu Kultury, a zwieńczony został koncertem zespołu VernissagE. Dyrektor PLSP, Pan Witold Rajczak, tak pisze o wydarzeniu: “Projekt artystyczny THE ART OF ROCK II ma na celu skupić artystów dla których połączenie fotografii i dźwięku może reprezentować niewyrażone stany emocjonalne, niezbadane miejsca i ludzi. To, co jest spoiwem niezależnych, autorskich prac to poszukiwania odpowiedzi na sposób określenia siebie i widzenia otaczającego świata, a przede wszystkim ulotności czasu. Zrozumienie przemijania przy fotograficznej nieprzemijalności dało fotografii siłę dokumentu, natomiast świadomość artystyczna twórcy stworzyła z fotografii sztukę z kreacją podstawowego atrybutu czyli obrazu, który w połączeniu z ulotnością dźwięku, muzyki wykonywanej na żywo pozwala wykreować nowe widzenie otaczającej nas rzeczywistości z wykorzystaniem ujęć momentalnych”.
Projekt powstał z inicjatywy Witolda Rajczaka, artysty grafika, fotografa i muzyka rockowego w zespole VernissagE, obecnie dyrektora Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli, z którego zaproszeni zostali absolwenci i uczniowie, by zaprezentować prace fotograficzne i prezentacje multimedialne na wystawie i podczas koncertu VernissagE – THE ART OF ROCK II”
Autorzy zdjęć: Katarzyna Borkowska, Alicja Michalak, Bolesław Sysio, Hania Tarasiewicz, Magda Kowalska, Jagoda Krankowska, Agnieszka Nakonieczna, Aleksandra Strupińska.
THE ART OF ROCK II wpisuje się obchody 45-lecia PLSP w Zduńskiej Woli

Tekst: MG
Zdjęcia: Gilbert Bińkowski oraz fotografie dzięki uprzejmości Łaskiego Domu Kultury.